@365tipu

TIP#1476: Jak pro iPhone/iPad mít českou prediktivní klávesnici a české swype. Jak se zbavit stále se přepínající klávesnice?

iOS 13 mimo jiné přinesl i podporu swype pro Apple klávesnici pro iPhone/iPad, tedy psaní posouvání prstů po písmenkách místo klasického „ťapání“. Špatná zpráva je, že pro češtinu tohle podporované prostě není.

Další věc co česká klávesnice neumí je prediktivní psaní, tedy návrhy slov průběžně jak píšete. Apple o tomhle už v roce 2016 mluvili jako o věci, na které začal pracovat a „brzy“ se objeví. Neobjevila, stále to neumí. Můžete sledovat přehled Predictive Input na webu od Apple zda se tam čeština někdy objeví.

20191028_101452000_iOS.jpg

Jak si pořídit Swype i predikce?

Snadné řešení je klávesnice od Google pro iOS – je dobrá, umí vaše slovníky z Androidu či Chrome (ty co se ukládají do vašeho účtu u Google) a můžete o 106 swypovat i si užívat predikce. Umějí to ale i další klávesnice (viz Vytáčí vás „česká“ klávesnice od Apple na iPhone/iPadu? Pořiďte si jinou)

Bude to mít jediný háček. Protože to je cizí klávesnice, tak Apple bude hodně znepříjemňovat její použití – několikrát denně vrátí zpět tu od Apple. Naštěstí stačí podržet prst na zeměkouli vlevo dole a znovu vybrat tu od Google.

20191028_101353000_iOS.jpg

TIP: Přestala se na iPhone či iPadu ukazovat klávesnice? Nepanikařte, má to nejspíš jeden jediný jednoduchý důvod.  V Jak vyřešit nefunkční klávesnici od Google (a dalších) na iOSu od třinácté verze najdete další z problémů.

Tohle je ale také řešitelné – jděte do Nastavení -> Obecné -> Klávesnice -> Klávesnice a klikněte na Upravit. Tady odeberte English/Angličtina (USA) a i Česká . Později je kdykoliv můžete vrátit, odebrání se tedy nemusíte bát. A protože máte Google Keyboard (Klávesnici Google) tak ani jednu z těch od Apple nepotřebujete pro běžné psaní.

Pomůže to v tom, že se Apple nebude snažit vrátit zpět (nebude mít kam) a nechá vám vaši klávesnici od Google. Samozřejmě pokud budete zadávat hesla, tak se vždy objeví klávesnice od Apple.

TIP: 📱 Tipy a triky pro Apple iOS obsahují kupu dalších tipů a triků pro iOS a nově i pro Apple Watch.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky