Jak vyřešit nefunkční klávesnici od Google (a dalších) na iOSu od třinácté verze

iOS 13 přinesl značné problémy s klávesnicemi pro iPhone/iPad. Objevuje se blikání, třesení a klávesnice se neustále přepíná zpět na klávesnici od Apple nebo s chová zcela chaoticky a nejde na ní psát.

Nepomáhá restart zařízení, problém nevyřešil ani iOS/iPadOS 13.4. Pokud nechcete čekat až to Apple napraví, tak řešení tu ae je.

První spočívá v tom, že odeberete klávesnici plný přístup (Full Access). Což obratem povede k tomu, že se klávesnice začne chovat normálně. Přijdete tím o funkce co vyžadují přístup k Internetu, ale ty vám nejspíš chybět nebudou (popravdě jsou to skoro všechno přesně ty funkce, které od klávesnice neočekáváte – vyhledávání, GIFy) až na diktování hlasem. Swype psaní i opravy/návrhy při psaní budou stále funkční.

Najdete v Nastavení -> Obecné -> Klávesnice -> Klávesnice -> Gboard (název té vaší) -> Povolit plný přístup.

Druhé spočívá v tom, že klávesnici odinstalujete. Stačí ji najít na ploše, podržet prst a vybrat odinstalaci. Poté ji nainstalujte znovu a můžete i udělat plná práva. Ta samá klávesnice po nové instalaci bude fungovat správně.

V Apple nejspíš v iOS 13 někde udělali chybu právě s přidělováním práv a nová potřebná práva se přidělí jen při nové instalaci.

Nezapomeňte, že neustálé svévolné vrací se klávesnice od Apple je vlastnost a záměr – řešení je v Jak pro iPhone/iPad mít českou prediktivní klávesnici a české swype. Jak se zbavit stále se přepínající klávesnice?

TIP: 📱 Tipy a triky pro Apple iOS obsahuje záplavu dalších tipů a triků pro iPhone, iPad i Apple Watch