@365tipu

Přestala se na iPhone či iPadu ukazovat klávesnice?

Oblíbený trik iPadu mé ženy v okamžiku kdy chce něco začít psát se prostě neobjeví klávesnice na displeji. Přepnutí aplikace nepomáhá, prostě nic. Vytáhnout ji není odkud. Většinou na něco takového zafunguje restart. Ve skutečnosti je zde ale poněkud elegantnější řešení.

Podívejte se do Nastavení -> Bluetooth a odpojte bluetooth klávesnici, která se připojila. Poté si případně můžete říkat něco o tom,  že by opravdu neuškodilo kdyby ve stavové řádce bylo něco vidět. Ale od Apple toho v tomto ohledu moc nečekejte.

Pokud klávesnici k iPadu používáte jenom příležitostně, tak ji můžete z Bluetooth zařízení zcela odstranit a v okamžiku použití ji nově spárovat.

A když už je řeč o klávesnici možná se vám bude hodit Vytáčí vás „česká“ klávesnice od Apple na iPhone/iPadu? Pořiďte si jinou a hlavně Jak pro iPhone/iPad mít českou prediktivní klávesnici a české swype kde najdete jednu z nejzásadnějších rad Jak se zbavit stále se přepínající klávesnice? Jedna z letitých chyb kdy si nastavíte českou klávesnici, ale zcela náhodně se to pořád přepíná zpět na anglickou.

PS: Další tipy a triky pro iPad, iPhone i Apple Watch najdete v 📱 Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky