@365tipu

TIP#1454: Jak restartovat WiFi router či modem

Potřebujete restartovat Wi-Fi router či modem? Může to být i modem od kabelovky, prostě ta krabička, která vás doma (či v práci) připojuje k Internetu. A důvodem nejčastěji bývá, že připojení nefunguje a klasické „vystoupit a nastoupit“ je tím nejvíce jednoduchým řešením, které stejně musíte vyzkoušet jako první (byť, popravdě, ještě předtím ověřte, jestli máte drát v zásuvce a vůbec to funguje).

TIP: Internet DSL nefunguje? Co s tím? Tip popisující všechny klasické kroky při řešení nefunkčního připojení. Právě tam je řeč i o restartu routeru.

Ta nejsnazší cesta k restartu routeru či modemu je ta, že ho prostě vypnete, počkáte 10 až 20  sekund a pak zase zapnete a necháte naběhnout. Stát by se nic nemělo, tahle zařízení jsou pro něco takového stavěná a pokud nejsou extrémně stará, vypínání a zapínání jim nijak neškodí. Vypnutí přitom můžete buď provést vypínačem (pokud zařízení nějaký má) nebo prostě vyjmutím napájení.

Málokdy (nebo spíše nikdy) na routeru/modemu najdete nějaké to tlačítko, které by umožnilo restart – když už tam něco takového bude, tak je to spíše uvedení do výchozího (továrního) nastavení. Což určitě nechcete.

TIP: Jak často restartovat telefon, tablet, počítač? Jak poznat kdy je to vhodné?

Pokud chcete méně „drastické“ vypnutí, tak prakticky vždy je možné router/modem vypnout či restartovat z administračního rozhraní – to je přístupné buď přes prohlížeč (stačí jít na adresu zařízení) nebo v mobilní aplikaci.

PS: Další tipy týkající se Wi-Fi routerů najdete v Praktické tipy týkající se WiFi routerů. Množství užitečných tipů

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky