@365tipu

iPadOS 13/iOS 13: Co nového u nastavení/připojování Wi-Fi. Co je to režim malého objemu dat?

Apple pokračuje v stále nepoužitelnější Wi-Fi, takže se připravte hlavně na to, že se neustále bude připojovat na nevhodné sítě a ačkoliv je dost jasné, že jste se záměrně připojili na jednu, stejně po pár minutách nastavení změní.

Zda opět začne s nemožností připojit k sítí ke kterém má heslo (a ptát se pořád dokola na heslo) se uvidí až časem. Tenhle bug (vrátil se někdy v půlce verzí iOS 12) je totiž závislý na dlouhodobém používání – po instalaci iOS 13 je vše čerstvé.

Velmi protivné je i neustále vyskakování dialogu kdykoliv si iOS/iPadOS myslí, že Wi-Fi síť nefunguje – stačí aby byla pomalejší nebo přetížená.

Příjemná změna je možnost přepnout Wi-Fi přímo v Ovládacím centru (podrže prst na WiFi, objeví se menu, znovu podržte prst na Wi-Fi, objeví se přehled dostupných Wi-Fi).

2019-09-24 21.42.47.png

V Nastavení -> Wi-Fi je pár drobných změn. Sítě jsou rozdělené na Moje sítě (k těm máte heslo) a Jiné sítě (k těm heslo není známo). Jsou k dispozici dvě možnosti jak ovlivnit chování:

Výzva pro připojení se bez ptaní přepnula na Oznámit, takže pokud vás nebaví vyskakovací dialogy, dejte si to na Vypnuto.

Připojení k hotspotu povolí iOSu hledat dostupné „cizí“ hotspoty v okolí.

2019-09-24 21.47.43.png

Novinkou je i Režim malého objemu dat  – ten umožňuje nastavit něco co známe z Windows jako účtované připojení – záleží ale na tom zda to další aplikace budou ochotné dodržovat a netlačit přes to velké objemy. Velmi se hodí pokud jde o Wi-Fi síť co je ve skutečnosti mobilní hotspot a má tolik oblíbený FUP. Viz ostatně Co je to režim malého objemu dat?

TIP: Jak na iPhone šetřit mobilní data? Co dělat když nemáte neomezený Internet?

—-

Přehled co vše je nové v iPadOS 13 najdete  v iPadOS 13: Co je nového v tabletové verzi iOSu.  Samostatný velmi dlouhý souhrn v iOS 13: Co je nového, co se změnilo a co byste měli vědět popisuje vše co se týká novinek a změn v iOS13 jako takovém. Což znamená, že jde i o věci, které fungují na iPadu.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky