@365tipu

TIP#1343: Co dělat, když vám Facebook smaže (firemní) Stránku?

Zasáhl Facebook a smazal kompletně vaší Stránku na Facebooku? Je to hodně nepříjemná situace, hlavně protože, že Facebook nemá žádné přímé a lidmi obsluhované kontakty a nemá ani ty e-mailové (Má Facebook nějakého správce? Jak kontaktovat Facebook?).

Celé je to velmi podobné situaci popsané v Jak se pokusit získat zpět ukradenou Stránku na Facebooku a má to ale jeden zásadní rozdíl – Stránku vám smazali většinou pro nějaké porušování pravidel. Což přináší i to, že Facebook nemá vůbec zájem se o něčem bavit ani vám Stránku vracet zpět.

To že Stránku smazal Facebook (a není to výše popsané „ukradení“ Stránky) poznáte tak, že o smazání dostanete informaci – měla by přijít e-mailem správcům, ale také by se měla objevit, když se Správce přihlásí na Facebook. Tohle je důležité, protože tam budete vidět i důvod, proč jste o Stránku přišli.

Může se totiž stát, že ve vyrozumění o smazání je i informace jak postupovat – může tam být například „odvolací“ proces, podle kterého je nutné postupovat. Pokud tam nic takového není, tak prakticky jediná možnost je zkusit Nahlášení potíží s Facebook Stránkami – nečekejte ale, že se někdo bude příliš vaší žádosti zabývat a když už, tak rozhodně ne rychle. Budete navíc typicky narážet na nic neříkající odpovědi a komunikaci s „člověkem“ co rozhodně nečte co píšete ani nemá zájem váš problém řešit. Nezapomeňte, nemůžete tam psát nic v češtině, té nerozumí.

POZNÁMKA: Dříve dostupné Report Pages that Disappeared už neexistuje.

Pokud používáte Business Manager, tak můžete zkusit kontaktovat Facebook v něm. Má to ale jeden háček, tamní „Live Chat“ se týká hlavně  inzerce na Facebooku. Hledejte pod Help (otazník vpravo nahoře) a tam Contact Us – pokud to tam nemáte, tak zkuste odrolovat dolů k modrému Still need help?

To vás přivede na www.facebook.com/business/help kde opět rolujte dolů až na další modré Get Started. Tam můžete zkusit štěstí přes Business Pages kategorii, která vás přivede na další volby a dole je Chat with a representative.

Pokud inzerujete na Facebooku natolik, že máte kontakt na obchodníka, můžete zkusit štěstí touto cestou. Ale ani tam není jisté, že něco zmůžete. Váš kontakt v obchodě v tomto ohledu nemá prakticky žádné cesty jak vám pomoci. Ale možná zná někoho kdo zná někoho.

TIP: ‣ Jak používat Facebook pro marketing‣ Návod pro Instagram jsou dva souhrny tipů, které se určitě budou hodit

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky