@365tipu

TIP#1149: Jak na telefonu zrychlit GPS?

K tématu z titulku je vhodné připomenout starší Vypnutí GPS na mobilu či tabletu vám sice baterii ušetří, ale vypnout (geo)lokační služby není praktické. Sice se týká otázky spotřeby baterie při zapnuté GPS, ale je tam zmíněná i jediná reálná možnost jak urychlit zjišťování polohy (nikoliv samotnou GPS). Nevypínat geolokační služby – dost často se totiž vaše poloha určí rychleji než pátráním po satelitech na obloze.

Samotné GPS nemáte jak zrychlit. Funguje tak, že se pokusí na obloze vyhledat satelity a pomocí nich změřit/zjistit, kde se nacházíte. Celé je to proces trvající vždy více sekund. Hledají se čtyři satelity (z 31 celkem) a telefon z nich musí dokázat přijmout signál (ten přenáší data -velmi přesný čas a informaci o umístění satelitu). Bude to navíc o to pomalejší, čím více něco bude bránit „dohledu“ na satelity – uvnitř budov to nemůže fungovat, velká oblačnost to taky komplikuje, uprostřed lesa pod stromy to také může trvat déle. Problémy mohou dělat i okolní kovové předměty.

 

GPS nevypínejte a ponechte v Hight accuracy (vysoká přesnost) režimu – tolik baterie vám to zase nespotřebuje a případné vypínání a zapínání bude znamenat podstatně delší prodlevu než „průběžné“ měření polohy.

TIP: Užitečná aplikace pro Android je GPS Essentials. Zkuste si ji. A hodit se vám může tip Jaké jsou různé typy GPS? Jak zjistím, které umí můj telefon?

A nezapomeňte, GPS určuje polohu s přesnosti na pět až deset metrů, ale vlivem chyb to může být až 15 metrů. Větší přesnost by mohlo přinést hledání více než čtyř satelitů, což by ale také znamenalo další zpomalení.

TIP: Jak hodně je možné se spolehnout na měření trasy pomocí GPS?

PS: GPS skutečně jen pasivně přijímá signál, nic se směrem nahoru neposílá. A nepotřebuje k tomu ani připojení k Internetu

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky