@365tipu

TIP#2241: Může magnet poškodit váš telefon či počítač?

V dobách kdy existovaly diskety či magnetofonové kazety byl magnet obávaný předmět. Nově panují stále i obavy, že magnet blízko telefon či počítače ho může poškodit. 

Je dobré vědět, že když popadnete magnet co máte na lednici a přiblížíte (či dokonce položíte) na telefon, displej, počítač či jiné běžné zařízení, tak se nestane vůbec nic.

Dokonce ani když ho položíte na pevný disk (což mimochodem není dnes rozšířené SSD).

Diskety a magnetofonové kazety už dnes prakticky nepoužíváme, ale tam by k poškození dojít mohlo – obsah by se vlivem magnetu poškodil, o tom žádná. 

Aby magnet poškodil něco jako telefon či počítač? musel by to být velmi výkonný magnet – takové co se používají v průmyslu, medicíně, vědě. 

Malé a obyčejné (a běžné) magnety u mobilních telefonů mohou mít vliv na některé senzory – například stabilizační senzor kamery. Mohou ovlivnit i kompas, ale nikoliv poškodit – pouze ovlivnit. 

Na druhou stranu, magnetické držáky běžně používáte právě pro mobilní telefony a neděje se nic.

Mr. Robot. Scéna kde zjistíte, jak se ve filmem ničí digitální stopy

Stejně tak můžete používat například MagSafe konektory, k hodinkám se nabíjecí konektor také přichytí magnetem. Tablety mají magneticky držící obaly, Apple Pencil 2 také drží magneticky na iPadu.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky