@365tipu

Jak funguje rychlé párování u Bluetooth zařízení ve Windows 10 April 2018 Update?

Dubnová aktualizace Windows 10 přinesla Quick Pair neboli rychlé párování pro Bluetooth zařízení. Týká se to ale pouze těch zařízení, které tuto funkčnost budou mít od výrobce, takže prozatím jenom některý Bluetooth udělátek od Microsoftu.

Celé to má zjednodušit proces párování – prostě uvedete zařízení do párovacího režimu poblíž vašeho počítače, ten to pozná, zobrazí notifikace o zařízení připraveném k párování a pokud kliknete na Connect/Spojit, tak se spáruje toto zařízení s počítačem.

Nemusíte jít do Nastavení->Bluetooth, nemusíte řešit nějaké složité postupy. Vada na kráse, jak už je napsáno výše? Prozatím to umí jenom Microsoft Surface Precision Mouse. Časem ale snad počet zařízení tohle umějící stoupne.

Výstřižek.PNG

Mimochodem, Android má vlastní Fast Pair. Apple má totéž u nových AirPod sluchátek (ale ne kompatibilní, samozřejmě) a u Beats sluchátek vybavených W1 čipem.

TIP: Chcete-li vědět co je nového v dubnové aktualizaci Windows 10, tak mrkněte do přehledu v Co je nového ve Windows 10 April 2018 Update. Stovky tipů týkající se Windows najdete v ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky