@365tipu

Windows 10 a oprava aplikací zobrazovaných rozmazaně

Jednou z ne zcela zřejmých novinek v dubnové aktualizaci je „oprava aplikací, které se ve Windows 10 zobrazují rozmazaně„. Situaci, kterou jste už možná potkali – po připojení na externí monitor nebo na vzdálenou plochu se některé aplikace nedokáží přizpůsobit jinému rozlišení a jsou viditelně rozmazané. Děje se to občas i u přesunu mezi dvěma monitory (displeji), pokud mají rozdílná rozlišení.

Windows 10 nově umí „opravit“ rozmazání a dokonce vám to může nabídnout ve vyskakovacím upozornění. Můžete to ale vyvolat i ručně, stačí jít do Nastaveni -> Systém -> Obrazovka -> a Upřesnit nastavení měřítka.

2018-05-01 07_11_24-10.0.0.16 – Připojení ke vzdálené ploše.png

Má to ale jeden háček, ta „oprava“ bude tak jako tak vyžadovat, abyste „rozmazanou“ aplikaci zavřeli a znovu spustili. Druhý háček je trochu zvláštní, je tam totiž uvedeno, že to „funguje jen u aplikací na hlavním displeji“ (a samozřejmě ne pro všechny aplikace).

Na stejném místě můžete nastavit vlastní měřítko, ale asi byste měli pečlivě číst varování, které tam uvádějí.

TIP: Chcete-li vědět co je nového v dubnové aktualizaci Windows 10, tak mrkněte do přehledu v Co je nového ve Windows 10 April 2018 Update. Stovky tipů týkající se Windows najdete v ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky