@365tipu

Od Windows 10 Creators Update můžete zapnout noční režim (night light)

Noční režim je většinou barevné schéma, které se více hodí pro používání počítače či tabletu v noci. Občas jen takové, které tolik „nesvítí“, takže jde například o přepnutí do tmavé barevnosti – Twitter má tohle například tak, že prostě zapne černé pozadí. V pokročilejší podobě ale hlavně v potlačení modrého světla.

Od doby kdy s nočním režimem začalo koketovat Apple, se postupně noční režim dostává i do dalších operačních systémů a aplikací – ale ne v oné obyčejné černé podobě, hlavně odstraněním modrého světla, které v noci působí rušivě a může ovlivnit schopnost usnout.

2017-04-07 14_07_05-Nastavení.png

2017-04-07 14_07_41-Nastavení.pngPřepnutí na noční režim (noční světlo) najdete přímo v Centru akci (té věci, co si vytahujete z pravé části displeje), kde je nové tlačítko Noční osvětlení (Night light) – to režim zapíná a vypíná. Z něj můžete tradičně přejít i do Nastavení.

Nastavení nočního osvětlení je v Nastavení/Settings -> Displej/Display kde režim můžete vypínat a zapínat a dostat se také k nastavení teploty barvy v noci a naplánování zapínání a vypínání nočního osvětlení – to se bude řídit podle polohy nebo si můžete přímo vybrat od kolika do kolika hodin se bude noční režim aktivovat.

TIP: Ve zdejším souhrnu Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 najdete řadu dalších informací o tom, co je nového ve Windows 10 Creators Update

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky