Co jsou to na iPhone/iPadu „Významná místa“ (Significant Locations či Frequent Locations). Nebylo by lepší to vypnout?

Málokdo v iOSu (na iPhone či iPadu) prochází všechna nastavení. Velmi málokdo se přes Nastavení/Settings -> Soukromí/Privacy -> Lokační služby/Location Services -> Systémové služby/System Services dostane až k Častá místa/Frequent Locations (od iOS 11 se to jmenuje Significant Locations/Významná místa).

2018-02-03 15.23.08.png

POZNÁMKA: Ty české překlady hádám, možná místo lokace bude místa nebo umístění. Nechce se mi přepínat iPad do češtiny, tak se případně rovnou omlouvám. POZNÁMKA2: Díky Martine, doplnil jsem.

Pokud se tam podíváte, tak zjistíte, že si váš telefon či tablet pamatuje kde jste v poslední době byli – bude tam seznam míst a seznam časů, kdy jste se tam nacházeli (od kolika hodin do kolika hodin). Souřadnice míst budou zpravidla velmi přesné, názvy míst už  méně – Apple prostě odhaduje z mapy, kde jste byli a běžně bude soudit, že jste byli v nějaké tam umístěné restauraci či obchodu.

Smazat tento seznam můžete snadno – od iOS 11 jednotlivé položky (přes Edit vpravo nahoře nad přehledem), od iOS 10 komplet všechno (přes Clear History).

Nebylo by lepší tohle vypnout?

Vypnout vytváření tohoto seznamu je také snadné, prostě zrušte zaškrtnutí. Otázka je, zda to má smysl – toto jsou lokální data, dostupná pouze ve vašem telefonu či tabletu. Neodesílají se do Apple, byť, nutno dodat, tohle vám nikdo do budoucna nezaručí, že se nezmění. Dostat se k nim může jenom někdo kdo má přístup k vašemu zařízení a zná heslo/passcode.

Vypnutí může mít vliv na Siri a její služby doporučující věci podle geolokace. A pravděpodobně také na nějaké další GPS založené služby.

TIP: 📱 Tipy a triky pro Apple iOS obsahuje řadu dalších užitečných tipů a triků pro iOS, iPhone i iPad.