Co jsou to na iPhone/iPadu „Významná místa“ (Significant Locations či Frequent Locations). Nebylo by lepší to vypnout?

Málokdo v iOSu (na iPhone či iPadu) prochází všechna nastavení. Velmi málokdo se přes Nastavení/Settings -> Soukromí/Privacy -> Lokační služby/Location Services -> Systémové služby/System Services dostane až k Častá místa/Frequent Locations (od iOS 11 se to jmenuje Significant Locations/Významná místa).

2018-02-03 15.23.08.png

POZNÁMKA: Ty české překlady hádám, možná místo lokace bude místa nebo umístění. Nechce se mi přepínat iPad do češtiny, tak se případně rovnou omlouvám. POZNÁMKA2: Díky Martine, doplnil jsem.

Pokud se tam podíváte, tak zjistíte, že si váš telefon či tablet pamatuje kde jste v poslední době byli – bude tam seznam míst a seznam časů, kdy jste se tam nacházeli (od kolika hodin do kolika hodin). Souřadnice míst budou zpravidla velmi přesné, názvy míst už  méně – Apple prostě odhaduje z mapy, kde jste byli a běžně bude soudit, že jste byli v nějaké tam umístěné restauraci či obchodu.

Smazat tento seznam můžete snadno – od iOS 11 jednotlivé položky (přes Edit vpravo nahoře nad přehledem), od iOS 10 komplet všechno (přes Clear History).

TIP: Jak si na mobilu zjistit vlastní „vzpomínkovou“ koronavirovou mapu

Nebylo by lepší tohle vypnout?

Vypnout vytváření tohoto seznamu je také snadné, prostě zrušte zaškrtnutí. Otázka je, zda to má smysl – toto jsou lokální data, dostupná pouze ve vašem telefonu či tabletu. Neodesílají se do Apple, byť, nutno dodat, tohle vám nikdo do budoucna nezaručí, že se nezmění. Dostat se k nim může jenom někdo kdo má přístup k vašemu zařízení a zná heslo/passcode.

Vypnutí může mít vliv na Siri a její služby doporučující věci podle geolokace. A pravděpodobně také na nějaké další GPS založené služby. Například na funkčnost popsanou v Hledáte kde jste nechali auto? Využijte váš mobil abyste ho našli.

TIP: 📱 Tipy a triky pro Apple iOS obsahuje řadu dalších užitečných tipů a triků pro iOS, iPhone i iPad.