@365tipu

TIP#1000: Jak můžete na vlastní web dostat vyhledávání?

V Jak mohu mít vyhledávání od Google na svém webu? Přes Google Custom Search Engine byla řeč o tom, jak můžete využít služby Google pro doplnění vyhledávání přímo na vlastní webové stránky. Google ale není jediný, kdo něco takového nabízí.

AddSearch addsearch.com – je finský startup si můžete vyzkoušet na 7 dní zdarma, jinak je to placená služba co začíná na 29 USD a cena se odvíjí od počtu za-indexovaných stránek.

Algoliaalgolia.com – má komunitní verzi zdarma a jinak začíná na 49 USD. Cena je postavena na omezení jak počtu stránek, tak počtu vyhledání za měsíc.

Amazon CloudSearchaws.amazon.com/cloudsearch – si na 30 dní můžete vyzkoušet se 750 hodinami strojového času. Protože je to Amazon, tak tady se cena odvíjí od toho, jak hodně bude služba využívána (kolik strojového času spotřebuje).

POZNÁMKA: Z praktického hlediska je nejlepší, pokud vyhledávání podporuje přímo váš CMS (redakční/publikační systém). Což například WordPress umí, takže není problém mít vyhledávání. Není to ale tak dobré vyhledávání jako to od Google, takže i vy sami budete občas vlastní články hledat na Google přes site: operátor.

Apache Solrsolr.apache.org – je Open Source řešení, které si musíte pořídit tak, že ho budete provozovat sami.

Cludocludo.com – začíná na 299 USD a podle toho asi budete přemýšlet nad tím, jestli se vydat zrovna tímto směrem.

Swiftype swiftype.com/site-search – je cenově podobné jako předchozí, začíná na 299 dolarech a patří mezi pokročilejší a profesionálnější zaměřená řešení pro větší nasazení.

POZNÁMKA: Výhoda Google byla (a je) ta, že perfektně zvládá češtinu. Což nemusí být zcela pravda u některých dalších služeb.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky