Pokud používáte Twitter přímo ve webovém klientu, tak můžete od 12/13. prosince začít použít tvorbu řetězených tweetů – to co bylo dříve možné dělat jenom ručně (a lidé to občas využívali pro delší sled tweetu, včetně číslování) lze dělat poměrně snadno tak, že napíšete první tweet série a pak „+“ tlačítkem prostě přidáváte další

Můžete se i vrátit k již existujícímu tweetu a přidat další seriové (řetězené). Stále samozřejmě platí, že každý tweet má maximálně 280 znaků.

Má to několik drobných háčků, takže pokud se to u ž rozhodnete využívat, měli byste s tím zacházet uvážlivě.
TIP: Nezapomínejte na skvělý nástroj v podobě retweetu vlastních tweetů. Popsané je to v Mám retweetovat (a vůbec sdílet) své vlastní příspěvky?


Především, tohle funguje prozatím jenom na webu Twitter – neumí to mobilní aplikace (to určitě dorazí brzy), neumí to ani TweetDeck, neumí to alternativní klienti. To „neumí“ bohužel znamená například i to, že to neumí ani správně zobrazit – v TweetDecku a jinde budou vaši sledující stále vidět jenom posloupnost tweetů v opačném prozradí.
V mobilním Twitteru a webovém Twitteru se to zobrazuje jako konverzace, ale i tady to má jednu vadu – pokud uděláte víc než tři díly, tak nebudou vidět všechny – nadbytečné budou skryté a je nutné je rozklikávat. Což, na druhou stranu, je pochopitelná ochrana proti neuvěřitelně dlouhé posloupnosti tweet.

Problematické to je i z hlediska reakcí (odpovědí, citací) – všechny tweety v sérii jsou stále samostatné, takže na každý z nich mohou vznikat samostatná vlákna. Osobně bych tedy asi doporučil nepoužívat skutečně víc jak tři tweety do jednoho Tweetstormu. (Vlákna)
TIP: Než zareagujete na nějaký tweet, ověřte si, že v kopii nenecháváte lidi, kterým odpovídat nemáte. Dost možná povinné čtení.
Větší počet se ale na druhou stranu může hodit třeba tam, kde tweetujete z nějaké akce a můžete takto velmi snadno všechny související tweety seřadit do jednho dlouhého vlákna. Tady ale pamatujte, že maximální počet tweetů v tomto „vlákně je 25.
Twitter tomuto trochu zmateně říká threads (vlákna, viz nové oznámení Nice Threads) – což už dávno na Twitter existuje. V dřívějších dobách se pro řetězené tweety vžilo označení TweetStorm.
TIP: Tento poněkud mimořádný tip patří do ‣ Twitter for dummies. Kde najdete nejenom kompletní návod jak se tvoří Tweet (Tweet, odpověď, zmínka, přímá zpráva aneb jak se tvoří tweet), ale i desítky dalších tipů týkajících se Twitter