@365tipu

Co je to režim nízké spotřeby (Low Power Mode) u iPhone? A jak ho v iOS 11 aktivovat ručně?

Vlastníci iPhone asi vědí, že jejich telefon má režim nízké spotřeby (Low Power Mode). Setkali se s požadavkem na aktivaci v okamžiku, kdy baterie spadla na 20 procent. V iOS 11 si můžete tenhle baterii šetřící režim aktivovat ručně.

iphone-low-power-mode.pngRežim nízké spotřeby potlačí některé činnosti, které spotřebovávají energii – výběr pošty, Siri reagující na oslovení, běh aplikací na pozadí, automaticky vyvolaná stahování a některé z vizuálních efektů. Sníží rovnou i jas displeje, což jak jistě víte je největší žrout baterie, a urychlí automatické zamykání a vypnutí displeje. Dojde i ke snížení rychlost procesu i grafického procesoru. V optimistickém případě vám režim nízké spotřeby může ušetřit až několik hodin baterie (některé testy uvádí až 40% úspory).

Ruční aktivaci najdete v Settings/Nastavení -> Battery/Baterie, stačí přepnout Low Power Mode přepínátko. Počítejte s tím, že se automaticky vypne, jakmile dostatečně nabijete baterii. Ať už se vyvolal poklesem na 20 procent nebo jste si ho aktivovali sami.

TIP: V Jak prodloužit výdrž baterie mobilního telefonu (tabletu i notebooku)? najdete řadu užitečných tipů jak fungovat déle. Nezapomeňte, že  na iPhone (iPadu) baterií neušetříte tím, že ukončíte nepoužívanou aplikaci.

Zapnutí režimu nízké spotřeby si můžete přidat i do Ovládacího centra (viz Ovládací centrum (Control Center). Jak na něj. A pozor, v iOS 11 je radikálně jiné.) jako další ikonku.

POZNÁMKA: Režim nízké spotřeby není (neznámo proč) k dispozici na iPad tabletech. Najdete ho pouze na iPhone.

TIP:  Další tipy a triky pro iOS najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky