@365tipu

TIP#797: Jaké dobré hry zdarma si pořídit (pro Windows)?

Řekněme, že chcete něco hrát. Nebo něco chce hrát vaše dítko (alespoň) školou povinné. Dost často chcete hrát i něco, co je možné hrát společně či prostě ve více lidech. Nechcete za to utrácet peníze.

Dota 2 patří do MOBA (Multiplayer Online Battle Arenas) kategorie, stejně jako některé další populární hry. Hraje jí množství lidí, probojovala se mezi e-sportovní hry a žánrově patří pod World of Warcraft a fantasy.

League of Legends aneb LOLko je další kousek z MOBA kategorie a tak trochu konkurence Dota 2.

U Heroes of the Storm ještě stále zůstáváme u MOBA, tahle je také z dílny Blizzardů.

Team Fortress 2 je střílečka, jedna z nejvíce hraných, také už docela pěkně stará, ale stále nezapomenutá tvůrci.

Path of Exile je jedna z mnoha RPG (Role Playing Game), akční RPG a klikačka, tedy něco co se dobře řeší myší. A pokud nevíte co je PRG, tak viz Co je to MMO? MMORPG? MOBA? Aneb kdo si hraje, nezlobí

Fallout Shelter může být vhodný pro milovníky Falloutu a můžete ji mít jak na počítači, tak na mobilu.

TIP: Pokud přeci jen pár korun utratit můžete, tak rozhodně nezapomeňte na Minecraft. Můžete ho mít navíc nejenom pro Windows, ale také pro Android, Xbox, iOS, Nintendo Switch a prostě vůbec všude. Je to skvělá hra, která zabaví děti od pětí let nahoru. Umožní vám hrát společně proti sobě či spolu, ať už na počítačích nebo prostě na tabletech a mobilech.

Overwatch (hodně se o něm mluví, ale zadarmo není) má tak trochu klon v podobě Paladins asi (oboje) stojí za zkoušku. Ta první patří Blizzardu, ale ta druhá je zadarmo.

Sbírání karet doplněné o nějaké ty souboje mezi postavičkami s karet? Heartstone od Blizzardu je dostupné pro počítače, ale i pro Android a iOS. Navíc jako skoro vše od Blizzardů, hraje zde důležitou roli váš účet a prolínání s dalšími hrami.

Elder Scrolls Legend je další karetní hra, tedy konkurence pro Heartstone a v roce 2017 opustila betu.

World of Tanks je legendární záležitost plná tanků a bitev. Skvěle zpracovaných tanků i bitevních prostorů. Pokud byste chtěli bitvy lodí, tak Wargaming má ještě World of Warships a pro milovníky letadel je tu World of Warplanes

LOTRO aneb Lord of the Rings Online je něco, co by měl hrát každý miloviník Tolkiena. MMO/PRG samozřejmě, která po mnoha letech existence je odpovídajícím způsobem rozsáhlá. Byť ty další rozšíření nejsou zadarmo.

Star Trek Online je další skoro „must have“ pokud jste milovníky Star Treku. Zajímavá možnostmi budovat vlastní obsah a příběhy s pomocí The Foundry.

EVE: Online nutno zmínit, když už byla řeč o vesmíru v předchozím případě. Hraní zdarma je tu ale poměrně hodně omezené.

Wildstar je MMO/RPG a při spuštění měl ambice porazit World of Warcraft (kdo by neměl). Nějak to nevyšlo, trochu to umřelo, aby se to přerodilo ve velmi zajímavou hru dostupnou zdarma.

POZNÁMKA: Řada zdarma dostupných her používá obchodní model pojmenovaný freemium.  Dají se hrát zadarmo, ale za peníze si můžete kupovat něco dalšího.

Máte vlastní tip na hry pod Windows co je možné hrát zdarma? Tedy takové, které si nemusíte koupit, ale je samozřejmě možné, že pozdější obsah či herní předměty je možné dokupovat? Napište, ať můžeme doplnit.

02-opengfx-1920x1200.png

TIP: Jak je na tom Mac OS a hry? Co a jak hrát na Mac/MacBooku

Honza Chlubný poslal tip na OpenTTD a jsem si jist, že tohle se bude líbit všem kdo měli rádi Transport Tycoon Deluxe. Je to samozřejmě zadarmo (a navíc Open Source) a co navíc, můžete ho mít i pro Linux, ne tedy pouze pro Windows.

Jaromír Němec přidává tip na Age of Empires:Castle Siege, což je pokračování legendárního AoE a v Microsoft Store je k nalezení zdarma (a dá se prý dobře hrát i bez dokupování ve hře).

TIP: Zdejší ‣ Nepostradatelné software vám poradí v aplikacích i software pro různorodé operační systémy. Kde získávat hry PC zdarma? poradí kde hledat hry zdarma.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky