@365tipu

TIP#786: Jak se přihlásit k více Google účtům? A jak se mezi nimi přepínat?

Než prozradím jak otázky z titulku řešit v jednom prohlížeči tak řeknu jednu podstatnou věc – osobně tohle řeším hlavně tak, že mám více profilů Chrome (Firefoxu, atd) a v každém profilu používám konkrétní Google účet. Mám dva hlavní, jeden s účtem co je můj „firemní“ (Justit.cz/Pooh.cz v Google Apps) a jeden co je sociální a osobní, ten používá klasický účet z Gmailu. Pak mám přes deset dalších profilů, ale ty jsou vždy vázané k nějakém projektu. Současně mám většinou otevřené tři Chrome – dva zmíněné a @365tipů. A otevírám a zavírám další Chrome, podle toho, na kterém projektu právě pracuji.

TIP: V Jak ve Firefoxu vytvořit a spouštět více profilů? vám prozradí jak na profily ve Firefoxu, je to tam trochu zakleté.

Řešení s jedním prohlížečem je možné, ale narazí na to, že (a) se poněkud obtížně přepíná mezi „aktivním“ účtem a (b) budete mít nejasno, který že účet právě používáte. Více profilů Chrome navíc velmi silně využívá i toho, že Chrome si pamatuje co bylo otevřené a při novém otevření se objeví ty samé záložky s tím samým obsahem.  O tomhle ale je řeč například v Jak řeším nové projekty, vlastní i pro klienty. Krok za krokem (1) základy

Přihlásit se k více účtům je možné tak, že si na accounts.google.com/AddSession prostě přidáte další Google účet. Tohle je vyvolatelné i pokud jste na nějaké službě od Google přes vaši ikonku vpravo nahoře, kde najdete Add Account/Přidat účet. Tím zajistíte, že si Google „pamatuje“ kam jste přihlášení.

2017-05-12 07_10_21-Přihlášení – účty Google.png

Přepínání mezi účty se pak dělá přesně v oné ikonce vpravo nahoře – uvidíte tam jaké účty máte k dispozici (v Google+ tam mimochodem budou vidět i profily vámi spravovaných Stránek). Má to ale nějaké ty drobné vady – například tu, že první účet tam uvedený (ten na který jste se přihlásili na počátku přihlašování k účtům) je ten, který se vám například zobrazí v Gmailu, když si ho otevřete. Aby se zobrazovalo něco jiného, tak se musíte ze všeho odhlásit a se správným účtem přihlásit jako prvním v pořadí.

Tohle, alespoň v Gmailu, se dá ale obejít tím, že si pořídíte extra URL pro vstup do Gmailu – k té normální (což bude něco jako https://mail.google.com/mail/u//0/#inbox) postačí přidat parametr „?authuser=email@gmail.com“ – což už si snadno můžete uložit mezi oblíbené a kdykoliv vyvolat podle potřeby.

Přidávání ?authuser= mimochodem funguje i na dalších službách Google, ať už je to Kalendář, Disk či Kontakty.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky