@365tipu

Co je to Windows Storage Sense? Windows 10 od Creators Update umí uklízet disk, musíte si to ale zapnout

Ve Windows 10 Creators Update (duben 2017) je nové možné zapnout automatické mazaní dočasných souborů. Stačí se dostat do Nastavení (Win+I) a pak do Systém a tam najít Úložiště. Nová položka Inteligentní úložiště je v počátečním stavu vypnutá, takže si ji zapněte. V anglických Windows mimochodem jako Settings -> System -> Storage -> Storage Sense

2017-04-23 16_18_11-Nastavení.png

Pokud si kliknete na Změnit způsob uvolňování místa tak si můžete ještě vybrat, jestli se mají promazávat dočasné soubory (Automaticky odstraňovat soubory, které moje aplikace nepoužívají) a zda se má po 30 dnech promazat Koš (Odstranit soubory, které byly v odpadkovém koši více než 30 dní). Můžete zde i vyvolat vyčištění okamžité, pomoci Vyčistit nyní.

2017-04-23 16_22_52-Nastavení.png

S úklidem disku souvisí ještě Mohu smazat $Windows.~BT a $Windows.~WS složky po update na Windows 10?, které se vám bude hodit třeba právě po aktualizaci na Creators Update.

Stejně jako původní Po instalaci Windows 10 Anniversary Update si můžete opět vyčistit disk, které vás v zásadě hlavně přivede k tipu  Jak získat volné místo na SSD (ale i prostě na disku) ve Windows? – v tom se naučíte používat nástroj jménem Vyčištění disku. Ale o tom více přímo v Nástroj na vyčištění disku vás zbaví schovaných starých Windows i dalších zbytečných věcí,

Co všechno z toho co umí vyčistit právě nástroj Vyčištění disku dokáže promazávat automatický úklid zcela jasné prozatím není.

TIP: Jak ve Windows vysypat Koš? Tři klasické metody a jak na to, když to nejde běžnou cestou se vám zcela určitě jednoho dne také bude hodit.

Jak ve Windows 10 ušetřit místo na disku pomoci Compact OS je další užitečná možnost jak si pořídit další volné místo na disku.

PS: Stovky tipů týkající se Windows najdete v ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky