Jak na Instagramu vytvořit koláž devíti nejúspěšnějších fotek roku? #bestnine2019

Pokud vám vadí záplava devíti (3×3) nejúspěšnějších fotek uživatelů na Instagramu, tak asi budete muset chvíli vydržet, ono je to během pár dní přejde. Pokud si ale chcete vytvořit vlastní koláž, tak je to velmi jednoduché.

ig_365tipu.jpg
@365tipu má na Instagramu účet, @365tipu, jak jinak. Ale moc používaný není.

Stačí zajít na 2016bestnine.com (v roce 2019 to tak jako tak přesměruje na bestnine.net/en) a vyplnit tam název vašeho účtu na Instagramu. Pokud je veřejný (to je důležitá podmínka), tak získáte koláž devíti fotek, které v roce 2016 (a dalších) měly největší zapojení (engagement). Můžete si ji vytvořit pro libovolný účet, není nutné aby to byl právě ten váš, nejsou potřeba žádná přidělovaná práva. Připravte se, že budete možná hodně dlouho čekat na vytvoření.

Pokud se vám nebude líbit text a čísla okolo, tak si fotku prostě ořízněte, případně klikněte dole pod fotkou na Photo only version.

Od roku  2018 můžete zkusit použit topnine.co -existuje to i jako aplikace. Ve webové podobě jen zadáte jméno vašeho účtu a e-mail abyste zjistili, že pro Česko to nefunguje. Zkuste tedy spíše rovnou appku. tam tohle podivné omezení není.  Pokud se setkáte s tím, že to nefunguje vůbec, tak vítejte do klubu. V roce 2019 po vás bude povinně chtít využít mobilní aplikace a otravuje s vodoznakem, kterého se nezbavíte bez placení.

bestnine-2019-danieldocekal-full.jpg
2019. Z BestNine.net bez oříznutí.
bestnice-danieldocekal.jpg
2018

A pokud byste snad chtěli jenom devět nejlepších fotek za poslední měsíc, tak k tomu můžete použít 30dayspics.com. Nezískáte ale koláž, výsledek je krátké video.

ig_danieldocekal.jpg
2017 asi

Na Instagram vytvořenou fotku už musíte dostat klasicky, buď dostat do telefonu/tabletu a vložit, nebo využít nějaký ten způsob jak vkládat na Instagramu přímo z počítače (viz Jak automatizovat zveřejnění příspěvků na Instagram?)

Pokud se vám nelíbí myšlenka automaticky vytvořené koláže, tak si zkuste vytvořit vlastní, viz Jak vytvořit koláž z fotografií? Pro Instagram, Facebook a vůbec kamkoliv

ig_petcentercz.jpg
Jak jinak, samá zvířátka. Účet pro @petcentercz kde se nejvíce projevila prosincová soutěž #petselfie

PS: Zdejší ‣ Návod pro Instagram je vám stále k dispozici. A pokud byste se chtěli naučit jak používat Instagram, tak je tu Školení: Instagram pro firemní i osobní marketing v Dobrém webu.

 

bestnine-2019-danieldocekal-full.jpg