@365tipu

Picasa skončila 1. srpna, kde najdu fotografie, které jsem tam měl?

Picasa Web Albums definitivně skončila k 1. srpnu 2016 a Google si představuje, že je nahradíte používání Fotek Google (Google Photos). To teď nechme stranou, byť tohle náhradou Picasa být nikdy nemůže (nejenom proto, že se tam nedostaly a nedostanou kompletní fotky z Picasa, Google+ ani Bloggeru).  Nehledě na to, že od uvedení (hodně měsíců zpět) se to stále chová jako beta a nevypadá to, že by to někam směřovalo.

Důležitější je, že pokud jste prošvihli konec Picasa, tak vaše fotky odtamtud (zatím) nezmizely – najdete je v Google Album Archive. Tahle „nová“ služba od Google vám umožní stáhnout a poté smazat fotky, které jste měli v Picasa Web Albums, Google+, Blogger, Hangoutech, Google Drive i Google Photos. Pokud podivení kroutíte hlavou jaký tohle má smysl, tak vítejte ve světě fotek u Google. Vhodné dodat je ještě to, že fotky z Picasa by měly být také dostupné i v Google Takeout (o kterém je řeč například v Užitečné odkazy týkající se Google. O některých jste ani možná nevěděli).

2016-08-07 10_30_31-Album Archive.png

Ale pozor, protože tohle je Google, tak Google Album Archive nemá žádnou možnost hromadného stažení. Stáhnout je možné pouze jednotlivá alba, takže pokud jich máte více, užijte si to. A ani s případným mazáním to není až tak jednoduché, ani zde totiž není možnost „smazat všechno“, natož aby bylo možné mazat jednotlivá alba.

POZNÁMKA: Pokud se budete divit, že screenshoty z mého Google Album Archive ukazují poněkud prázdno, tak je to dáno tím, že jsem už poměrně dávno prakticky kompletně smazal všechny fotky uložené v Picasa i Google+. Práce s fotkami je po příchodu Google Photos prakticky nemožná a není žádný důvod, proč v Google nechávat uložené fotografie.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky