TIP#534: Jak napojit WordPress Blog na Stránku na Google+? Opět pomůže IFTTT

Vím, řešit návody týkající se Google+ je v současné době poněkud zvláštní. Postupně umírající platforma určitě není středem zájmu marketérů. Jedno je ale potřeba k návodu jako dostat věci z blogu na WordPressu do Stránky na Google+ nutné dodat – je to princip, který můžete použít i pro leccos dalšího. Ale zrovna u Google+ je tam ještě podstatné, že jedna z mála pomůcek co na něj umí něco publikovat je Buffer. A také je tu podstatné to, že tohle nejde publikovat na osobní profily.

[17.01.19] POZOR! 28. ledna 2019 přestane fungovat API pro Google+ a tím i jakákoliv možnost jak na G+ dostat cokoliv automaticky. 

V praxi je tohle vidět u rychlofky, kde jsem 16. června udělal právě to, co popisují následující kroky.

1) Ideální je, vytvořit si samostatný e-mail pod kterým si založíte další účty u potřebných služeb. Což jsem nakonec také udělal a ten a-mail slouží opravdu a hlavně jenom k vytvoření podstatných účtů.  Já opět použil Gmail, protože je to jenom pracovní účet, který nepotřebuje v mých Google Apps.

2016-06-16 19_25_53-rychlofky – Google+.png

2) Vytvoříte si Stránku na Google+ (já vytvořil Stránku rychlofky na Google+). Tohle je poměrně snadné, budete tam muset nahrát nějaké to profilové foto (250×250) a nějaký ten obrázek do záhlaví (nějaký tam prostě dejte, dost velký aby stačil)

3) Ten e-mail, pokud je to možné, přidejte mezi Správce Stránky na Google+. Je to lepší, protože to budete mít všechno „pod jedním účtem“.

4) Založíte si účet na IFTTTwww.ifttt.com (viz IFTTT a ti další aneb jak automatizovat váš Internet)

5) Založíte si účet na Bufferuwww.buffer.com (viz Buffer oceníte v okamžiku, kdy chcete plánovat věci na sociálních sítích dopředu.)

2016-06-16 19_25_29-Buffer.png

6) Do Bufferu si připojíte Stránku z Google+ – pokud se napoprvé vzpouzí, tak je to proto, že nejprve chce přidat jiný účet (Twitter či Facebook), takže to udělejte, pak připojte Google+ Stránku.

7) V Bufferu si přepněte na 24 hodinové zobrazení, nastavte GMT+1 (Praha)  a do plánovače pro připojení Google si přidejte větší množství časů – já tam přidal každou hodinu od 07:00 až do 23:00. Tohle bude zmanenat, že cokoliv se dostane do Bufferu bude automaticky zveřejněno v nejbližší dostupný čas. Pokud čekáte, že budete zveřejňovat hodně, tak si tam dejte třeba každou půlhodinu, nebo to uzpůsobte nerovnoměrně v průběhu dne. Pamatujte ale, že tudy stejně více než cca dvacet příspěvku za jeden den neprotlačíte, Google+ tomu bude bránit

2016-06-16 19_25_02-IF Recipes - IFTTT.png

8) Přejděte do IFTTT a vytvořte si pravidlo (recipe). Začnete vstupem v podobě RSS – tam se napojí RSS zdroj vašeho blogu na WordPressu. Pak pokračujte cílem, tím bude Google+ (musíte si ho připojit) a Stránka, kterou jste si tam vytvořili. Aktivita bude vytvořit nový příspěvek.

A máte hotovo. Teď už to poběží samo.

Jak to bude fungovat?

1) na vašem WordPressu vznikne nový příspěvek (blog)

2) IFTT periodicky zkoumá vaše RSS, takže během pár minut po vydání příspěvku ho najde, spustí recept a tím se odkaz na příspěvek přenese do Bufferu

3) V Bufferu příspěvek zůstane ve frontě a v nejbližší naplánovaný čas se zveřejní na Google+

Pokud dojde k nějaké chybě, tak se o tom dozvíte na onom extra mailu, který jste si pro tohle vytvořili. Můžete si tam případně nastavit přeposílání na klasický mail, abyste se o tom dozvěděli. Nebo ten e-mail čas od času kontrolovat.

Neplacený Buffer má omezení v podobě počtu naplánovaných příspěvků (tedy toho co čeká ve frontě), takže na tohle budete muset pamatovat, nebo si Buffer začít platit. Vyplatí se to. Velmi.

Rozvedení výše uvedeného i pro další sociální sítě najdete v Jak automaticky dostávat obsah na firemní Stránku na Google+  a poněkud šířeji v Jak z webu jako je @365tipu automaticky plnit různorodé sociální sítě