@365tipu

TIP#445: Přizpůsobte si Aplikace Google (App Launcher) v Gmailu/Google

Možná to ani netušíte, ale když jste (například) přihlášení do Gmailu, tak vpravo nahoře, vedle vašeho profilového obrázku a ikonky pro upozornění máte něco co vypadá jako 3×3 tečky. Jmenuje se to App Launcher, tedy něco jako spouštět aplikací. A je to menu ke „všem“ aplikacím, které v Google máte.

2016-03-20 08_36_46-_YouTube_ (183) - medvidekpu@gmail.com - Gmail.png

Pokud nemáte Google Apps, tak tam nejspíš bude jenom základní sada – tedy něco jako Můj účet, Google+, Gmail, Kalendář, Disk, věci z Google Docs, Kontakty a podobně. Pokud máte Google Apps, tak je tam ještě  (po kliknutí na Další) řada věcí, včetně toho, že tam můžete mít přidané další aplikace z tržiště aplikací.

2016-03-19 09_38_43-Doručená pošta - daniel@justit.cz - JustIT.cz Mail.png

App Launcher je možné přizpůsobit, ale nic velkého od toho nečekejte – umí jen drag&drop, takže můžete vzít ikonky a přeskupit si je podle toho, které používáte více. Je dobré si v horní části (zobrazí se celá hned po kliknutí na ikonu spouštěče) nechat to co používáte, ty méně používané odsunout dolů (odstranit je nejde).

2016-03-19 09_50_28-Google Trends.pngNěkde zhruba uprostřed najdete „Ještě více od Google“, což vás nakonec odvede na Služby, stránku s přehledem služeb, které od Google můžete mít. A můžete je mít ve vaše Spuštění aplikací.  Nebude to ale až tak jednoduché, protože pouze některé z aplikací budou mít možnost přidání a je velmi nejasné, které to jsou, které to nejsou. Zjistíte to až poté, co si službu (web) otevřete a znovu kliknete na App Launcher, pokud je možné službu přidat, tak je tam uvedena možnost pro přidání („Add a shortcut„).

Přidávat libovolné adresy do Spouštěče možné není.

POZOR: Pokud používáte Google Apps, tak možnost přidávat další aplikace dostupná nemusí být. Ano. skutečně. Google to i zmiňuje v dokumentaci, ale pokud zkusíte například Google Trends, tak i v Google Apps je možné tuto aplikaci do Spouštěče přidat.

Osobně si o téhle funkčnosti Google myslím, že kdyby nevěnovali čas na její vytvoření, tak by ho mohli věnovat na něco užitečnějšího.

Nestalo se mi, že bych ji vůbec kdy použil, byť Gmail mám otevřený neustále a vlastně bych mohl. Podstatné věci, které potřebují otevírat, mám v oblíbených. Buď přímo, aby byly dostupné kdekoliv. Nebo v podobě složky v oblíbených. Jedině tak jsou pak dostupné i v okamžiku, kdy nemáte otevřenou některou z těch mála věci od Google, kde je Spouštěč dostupný.  V Google+ navíc spouštěč mizí při rolování stránky.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky