@365tipu

TIP#384: Jak se na Facebooku zbavit upozornění na přátele mající zájem o událost ve vaší blízkosti

Možná jste na to už narazili (a Facebook na začátku roku 2016 přitvrdil). V Upozorněních se objevuje to, že někdo z vašich přátel má „zájem o událost ve vaší blízkosti“. Je dost dobře možné, že se záplavě Události (Events) na Facebooku vyhýbáte a nemáte o ně zájem. Pak je dobré vědět, že když v pravém rohu onoho upozornění kliknete na křížek, tak získáte možnost se těchto upozornění zbavit.

2016-01-18 09_52_33-Daniel Dočekal.png

POZNÁMKA: Všimněte si, zcela typické pro Facebook, ono upozornění vůbec neříká o jakou událost je – ta nejpodstatnější informace, která by případně mohla změnit názor, tam prostě chybí.

Bohužel Facebook neumožňuje zamezit tomu, aby vás do Událostí další uživatelé zvali a protože Události Facebook z neznámých důvodů považuje za zásadní, tak jediná možnost jak se zbavovat dalších upozornění ke konkrétní události spočívá v důsledném odmítání účasti. Ignorování pozvánek vás sice uchrání od zaplavování příspěvky z Události, ale Facebook vás bude upozorňovat na zrušení událost a některé další aktivity s nimi spojené.

TIP: V Co jsou to Události na Facebooku. Znamená něco, že někdo je „přihlášený“ k události na Facebooku? se dočtete více o Událostech (Events) na Facebooku.

Upozornění (Notifications) od Facebooku mají vlastní Nastavení upozornění. Je dost užitečné si tam dostupná nastavení projít a drtivou většinu z nich nastavit na Off. Nastavují se tam upozornění samostatně pro Facebook (tedy pro onu zeměkouli v horní liště) a extra pro posílané e-mailem (těch je daleko více). Stejně tak si zde můžete zapnout vyskakující upozornění na ploše počítače a v mobilním telefonu.

2016-01-18 09_59_07-(1) Notifications Settings.png

TIP: Upozornění (notifikace) dnes najdete skoro všude, takže se vám bude určitě hodit Jak vypnout nebo zapnout Centrum akcí (Action Center) ve Windows 10 a Nastavte si Oznámení ve Windows 10 podle svého a nenechte se terorizovat. A jeden tip psaný déle než před rokem a platící stále, Vypínat zbytečná upozornění se vyplatí. V mobilu, tabletu, počítači, Facebooku ….

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky