TIP#346: Jak změním moji přezdívku na Twitteru? Tedy název mého účtu.

Přezdívka, jméno vašeho účtu (user name na Twitteru), tedy něco takového jako @365tipu či @MedvidekPU, je unikátní jméno pod kterým jste na Twitteru známi (vedle toho, že si ještě můžete vyplnit klasické celé jméno a popisek (BIO). Unikátní je i proto, že je součástí vaší adresy na Twitteru, kde @365tipu prostě na Twitteru je jako www.twitter.com/365tipu

To je důvodem k tomu, že není možné aby dva lidé měli stejné jméno/přezdívku na Twitteru. Ale není to důvodem k tomu, abyste s jedním účtem (přezdívkou) žili celý život. Twitter umožňuje přejmenovat účet a je to tak snadné, že si prostě vyplníte nové jméno a dostanete ho. Podmínka nutná samozřejmě je, že musí být volné (nepoužité) a asi tam budou nějaká slova/kombinace, které nebude možné použít.

2015-12-12 14_16_09-Twitter _ Oznámení.png
Do Nastavení přes vaše profilové foto vlevo vedle horního pravého tlačítka Tweet. Což je ostatně dost podstatné menu i pro další věci.

Změnu jména účtu na Twitteru najdete na webu v Nastaveni -> Účet a tam hned nahoře je textové pole, které si můžete vyplnit dle libosti. Změnu uložíte a je to. Pokud není  možné vámi požadované jméno dostat, dozvíte se o tom hned. Nezapomeňte, že maximální délka přezdívky (user name) je 15 znaků.

2015-12-12 08_56_14-Twitter _ Nastavení.png

Měli byste vědět, že změn jména se nedotkne ničeho co se vašeho účtu týče, ale možná byste měli vašim sledujícím říci, že jste jméno změnili. Ať nejsou nepříjemně překvapení.

Je také jasné, že pokud na vás někdo odkazoval adresou obsahující vaše původní jméno/přezdívku, tak ten odkaz přestane fungovat. Přestanou fungovat i odpovědi a zmínky ve všech již existujících tweetech.

Dejte vědět, že jste se přestěhovali

Pamatujte, že vaše původní přezdívka se tímto uvolní (Twitter neblokuje již používané adresy ani přezdívky). Pokud měla nějaký podstatný význam a je známá (vedou na ní odkazy, například), tak je docela dobrý nápad si založit znovu účet na Twitteru se starou přezdívkou a dát tam informaci „přestěhovali jsem se“. Nezablokování si předchozí přezdívky může mít případné nepříjemné dopady i v tom, že se za vás může začít někdo vydávat.

Pozor, nezapomeňte, pokud kdekoliv používáte váš předchozí účet (přezdívku) bude nutné vše ručně změnit – web, blog, sociální sítě, atd.

V mobilních aplikacích změna udělat nejde

V aplikaci pro Android je změna možná přes jedině tak, že se přihlásíte v prohlížeči na váš účet na Twitteru. V aktuální aplikaci pro Android (5,87,0) změna přezdívky k dispozici není.

V aplikaci pro iOS  také nenajdete nic, kde by bylo možné změnit přezdívku (username). Takže i zde přes přihlášení v prohlížeči.