@365tipu

TIP#280: Přidejte si na přihlašovací obrazovku Windows informaci o vlastníkovi počítače

Pokud se vám podaří někde zapomenout notebook či tablet s Windows (10 či staršími), tak můžete pomoci navrácení tím, že na přihlašovací obrazovku umístíte informaci o tom, čí je a koho má případný nálezce kontaktovat. Nepomůže to, pokud je nálezce nepoctivec, ale může to pomocí tam kde se vyskytují lidé, kteří nevítají příležitost k obohacení se.

Zprávu na přihlašovací obrazovku dostanete například nastavením klíče HKEY_LOCAL_MACHINE > Software > Microsoft > Windows > Current Version > Policies > System pomocí Registry Editoru (regedit). Najdete tam legalnoticecaption kam můžete napsat první část zprávy a do legalnoticetext můžete napsat doplňkový text (ideálně kontaktní informace, jméno, telefon. e-mail, adresu).

2015-10-04 12_35_34-Editor registru

Po restartu počítače se vyplněné informace budou zobrazovat na přihlašovací obrazovce.

TIP: Jak spustit ve Windows Editor Registru (Registry Editor) a k čemu je to dobré

Druhou možností je Editor místních zásad skupiny (Group Policy Editor, ten spustíte třeba jako „gpedit.msc“ z příkazové řádky). A tam v Konfigurace Počítač -> Nastavení zabezpečení -> Místní zásady -> Možnosti Zabezpečení najdete vlastně totéž – Interaktivní přihlašování: Nadpis zprávy pro uživatele pokoušející se přihlásit a Interaktivní přihlašování: Text zprávy pro uživatele pokoušející se přihlásit.

2015-10-04 13_08_54-Editor místních zásad skupiny

Mimo využití pro informaci pro případného nálezce se tyto dvě položky používají v některých zemích jako povinné varování před snahou počítač jakkoliv využít či zneužít.

TIP: Pokud máte něco s MAC OS X a chcete udělat totéž, tak poradíme v Přidejte si na přihlašovací obrazovku počítače s OS X informaci o vlastníkovi počítače

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky