@365tipu

TIP#293: Přidejte si na přihlašovací obrazovku počítače s OS X informaci o vlastníkovi počítače

První*)  tip čistě pro MAC OS X? Je to tak, ale díky za něj Patří Honzovi Tichému, když totiž viděl tip pro stejnou věc pro Windows (viz Přidejte si na přihlašovací obrazovku Windows informaci o vlastníkovi počítače) tak se rozhodl poslat pár obrázků a informaci o tom, jak totéž udělat v MAC OS X. A nutno podotknout, že tam to prostě mají rovnou v nastavení systému, žádné šílené používání Registry.

osx-nastaveni

Postup je prostý. V „Předvolbách systému“ se klikne na ikonu „Zabezpečení a soukromí„. Otevře se okno, kde je potřeba nejdřív kliknout dole na zámeček, zadat své uživatelské heslo a povolit tak citlivé změny, ke kterým patří právě i změna informace zobrazované na přihlašovací obrazovce.

osx-nastaveni-zamecek

Pak už je možné zaškrtnout checkbox „Na uzamčené obrazovce zobrazit zprávu„. A kliknutím na tlačítko „Nastavit zprávu“ si ji libovolně upravit:

osx-napsat-zpravu

Výsledná přihlašovací obrazovka pak vypadá třeba nějak takhle:

osx-login-screen

A to je vše. Díky Honzo!

*) PS: „První  tip čistě pro MAC OS X“ je tak trochu polopravda, protože je tu samozřejmě Tipy na užitečné software pro MAC, když už před nedávnem byly tipy pro Windows. Ale ten je tak nějak součástí série tipů na software pro Windows, Linux i MAC. Takže tak trochu pravda, tak trochu radost z něčeho čistě pro MAC.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky