@365tipu

Jak omezit velikost Koše (Recycle Bin) ve Windows?

Omezit velikost Koše ve Windows může být docela užitečné tam, kde nemáte moc místa na disku a/nebo nemáte dostatek disciplíny, abyste ho čas od času vysypávali. Dělá se to přitom velice jednoduše. Prostě si otevřete Vlastnosti Koše (pokud není vidět, tak ho máte skrytý a je potřeba ho odkrýt). K těm se dostanete klasicky pravým tlačítkem myši na ikoně Koše.

2015-09-19 17_49_25-Koš – vlastnostiVe Vlastnostech Koše pak můžete pro každý váš disk nastavit maximální velikost nebo kompletně používání Koše vypnout (což nemusí být zrovna nejlepší nápad). Vysypání Koše je také věc kliknutí pravým tlačítkem na ikonu Koše a tam zvolení Vysypat Koš. Můžete si ho samozřejmě i otevřít a Vysypání i Vlastnosti najdete pod Nástroje Koše -> Správa.

TIP: Pokud máte koš skrytý, tak si najděte ovládací panel jménem Nastavení ikon na ploše (též jako Show or hide common icons on the desktop) – ve Windows 10/8 to půjde přes hledání „ikony“ (desktop icons). Tam můžete zapnout/vypnout nejenom Koš, ale i některé další ikony.

TIP: Jak ve Windows vysypat Koš? Tři klasické metody a jak na to, když to nejde běžnou cestou se vám zcela určitě jednoho dne také bude hodit. Stejně jako Jak najít koš ve Windows? Co to ten Koš vůbec je a proč ho občas vysypat?

Chcete-li vědět co je nového v dubnové aktualizaci Windows 10, tak mrkněte do přehledu v Co je nového ve Windows 10 April 2018 Update. Stovky tipů týkající se Windows najdete v ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky