@365tipu

Nezapomeňte nastavit Windows 10 aby se vám nerestartovaly samy při aktualizacích

Windows Update ve Windows 10 už @365tipů řeší v Jak aktualizovat Windows 10? a je tam i ona dost podstatná zmínka o tom, že přednastavené chování Windows Update je to, že všechno stáhne a až samo bude chtít, tak restartuje počítač a udělá aktualizaci. V praxi to znamená, že to nastaví na 3:30 ráno, takže až opra vdu ráno zapnete počítač, tak se vám pod rukama restartuje.

Tohle je velmi dobré změnit, aby se vás Windows 10 zeptaly, když dorazily aktualizace, kdy si přejete udělat restart a aktualizovat. Najdete to v Nastavení (Win + I) -> Aktualizace a zabezpečeníUpřesnit možnosti nebo Možnosti restartování (Creators Update) a hlavně Změnit dobu aktivního používání (také od Creators Update):

2017-07-02 08_46_32-Nastavení.png

Před Creators Update bylo možné jenom zvolit, jak se mají instalovat aktualizace – a nastavte hlavně „Upozornit na naplánování restartování“. Od Creators Update je to v Možnosti restartování:

2017-07-02 08_49_57-Nastavení.png

Windows vám při nastavení doby aktivního užívání nebudou vnucovat aktualizace v této době. Až je budou chtít nainstalovat, tak vám umožní vybrat čas, případně je až o několik dní odložit (ochota odkládat bude menší u kritických oprav).

Mimochodem, funguje to i na Windows Home (stejně jako na Windows PRO), takže jsem to velmi rychle nastavil i na tabletu od Toshiby, na který jsem včera dostal Windows 10.

Ve výše zmíněném Jak je to ve Windows 10 s aktualizacemi operačního systému a dalších programů? najdete ještě další vhodné věci k nastavení, ale tuhle jednu, poměrně zásadní, jsem musel vytáhnout samostatné.

TIP: Zcela zamezit aktualizacím (a tím i restartům)? Ano, i to je možné, ale jde jen přes vypnutí služby Windows Update a pokud se to rozhodnete udělat, měli byste vědět co děláte. 

PS: Nezapomeňte, rychle se rozrůstající sbírku tipů pro Windows 10 najdete ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 a čeká tam na vás řada dalších tipů pro Windows 10 (a občas i pro předchozí verze)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky