@365tipu

Jak na nahrávání obrazovky ve Windows 10? Nic nemusíte instalovat, použijte Xbox Game Bar.

Tohle se vám bude určitě líbit. Integrace mezi Xboxem a Windows přinesla do vašich Woken aplikaci pro Xbox a také některé další vychytávky. Jednou z nich je nová možnost nahrávat videa a měli byste vědět, že tohle hned tak snadno nenajdete, protože je to součást herních aplikací.

windows-10-game-recording

Game DVR tool ale umí nahrávat i co se odehrává na desktopu, nejenom v počítačových hrách. Stačí stisknout Win+G a pak už velké červené (pokud je šedé, tak prostě pustit záznam nemůžete) kolečko pro povolení Game DVR. Jedna věc může být zádrhel, nahrávání funguje jenom pro některé video karty pokud chcete nahrávat hry – Microsoft uvádí, že AMD Radeon 7000/7000M/8000/8000M/R9 a Nvidia GeForce 600+, 800M+, Quadro Kxxx a výše.

Případné snímání screenshotu ve hře (to umí jedna z voleb v Win+G taky) by mělo jít všude. Pokud používáte hru ve Full-screen (celoobrazovkové podobě), tak možná ovládací prvky vyvolané Win+G také neuvidíte.

TIP: Herní panel (Game Bar) ve Windows 10 April 2018 Update ukazuje změny, kterými Game Bar prošel v dubnu 2018

2015-08-05 12_43_41-Xbox

Jako skoro všechno, i tahle funkčnost má nějaká ta nastavení, najdete je v aplikaci pro Xbox – vyvolejte Menu a potom zvolte Nastavení (ozubené kolečko) a vyeberte Záznam ze hry.  Změnit si můžete klávesové zkratky, jak dlouho se maximálně nahrává, kam se ukládá, nastavit parametry videa a zvuku. Můžete zde Game DVR teoreticky i vypnout, ale o tom vice v Jak ve Windows 10 vypnout Game DVR (a možná mít rychlejší a snazší hraní)?

TIP: Všechno co jste chtěli vědět o Windows 10. A Windows vůbec stále udržujeme tak, aby nabízelo kompletní přehled článků/tipů, které se věnují Windows 10. A za posledních pár dní jich vyšlo opravdu hodně.

Klávesové zkratky

Pozor, níže uvedené klávesnové zkratky fungují i bez vyvolání herního panelu.

  • Win + G – otevře panel Hry
  • Win + Alt + G – nahraje akci (což by mělo zajistit nahrání předchozích 30 sekund hry, o čemž moc netuším jak to opravdu funguje, ale těch 30 předchozích sekund zjevně myslí vážně)
  • Win + Alt + R – spusti/zastaví nahrávání
  • Win + Alt + PrtScrn – udělá screenshot
  • Win + Alt + T – zobrazí/skryje časovač záznamu

TIP: Jaké software použít pro livestreaming her?

Co dělat, když vaše karta není podporována?

Buď si pořiďte novou kartu (ehm) nebo si pořiďte nějaké software, kterému to nevadí. O některých píšeme v Jaké nástroje se používají na tvorbu video tutoriálů snímáním obrazovky? a mezi ty oblibené pro záznam her patří třeba MSI Afterburner. Názvem se nenechte zmást, není jenom pro MSI a také to není jenom na změny parametrů karet, skutečně umí nahrávat video.

TIP: Co je to Problem Steps Recorder (Záznam postupu) ve Windows?

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky