@365tipu

Jak ve Windows 10 vypnout Game DVR (a možná mít rychlejší a snazší hraní)?

Ve Windows 10 umí nahrávat videa přímo z okna na ploše jsme se kdysi dávno věnovali části Windows 10, která má něco společného s Xboxem (a dvojicí aplikací pro Xbox) a která, což je podstatné, umožňuje nahrávat to co se děje v některém okně – tedy za předpokladu, že na to máte nejenom dostatečně výkonný počítač, ale také podporovanou grafickou kartu. Game DVR (Game Bar), jak se tahle funkčnost jmenuje, ale může mít negativní dopad na hraní her – a to bez ohledu na to, jestli něco hrajete či nikoliv. V řadě případů má totiž vliv na fps parametr hry, tedy počet obnovování obrazovky hry.

Dobré je, že Game DVR můžete plně zakázat. Špatné je, že to je podle všeho možné jenom editací Registru.

Po spuštění regedit stačí pokračovat do HKCU\System\GameConfigStore  a tam najít GameDVR_Enabled a nastavit na hodnotu 0.

Poté ještě do HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows a zde vytvořit nový klíč jménem GameDVR a v něm novou DWORD 32 bitovou hodnotu jménem AllowGameDVR a tu také nastavit na hodnotu 0.  Aby se změna projevila, budete velmi pravděpodobně muset restartovat počítače.

TIP: Kolik paměti má moje grafická karta? A jak ji přidělit ve Windows 10 více paměti? si přečtěte, pokud vám hra tvrdí, že má vaše karta málo paměti. Ale zázračná řešení nečekejte

V samotné XBOX aplikaci ve Windows 10 najdete v Záznamy ze hry možnost odškrtnout Nahrávat herní klipy a snímky obrazovky pomocí Záznamu ze hry (dostanete se tam přes ozubené kolečko vlevo dole).

Herní panel (Game Bar) ve Windows 10 April 2018 Update ukazuje změny, kterými Game Bar prošel v dubnu 2018

2016-12-30 13_12_25-Xbox.png

Můžete zkusit nejprve tuto cestu, ale podle některých poznatků to nestačí, nakonec asi stejně bude potřeba zvolit výše popsanou cestu před Registr. Vypnutím zde se každopádně alespoň můžete zbavit obsazených klávesových kombinací. Plus je tato cesta použitelná pouze pokud se přihlásíte do XBOX aplikace – bez účtu a přihlášení tak jako tak opět musíte jít cestou Registru.

TIP: ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10 se od loňského léta rozrostlo na stovky tipů, které se netýkají jenom Windows 10.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky