TIP#2208: Jak využít QNAP pro stahování (nejen) Torrentů. Protože přesně na tohle se NAS hodí

QNAP má v aplikačním obchodě Download Station – umí samozřejmě i Bittorrent, ale také další protokoly, dokonce včetně RSS. Můžete si i zapnouti i vyhledávání v torrentech. Při přidání první úlohy musíte nastavit kam se budou stažené soubory ukládat i kde budou dočasné soubory – vytvořte si pro tyto účely samostatnou složku, jak jinak. Můžete oboje nastavit na stejné místo, dočasné soubory se stejně ukládají do složky pod tou vámi nastavenou. 

Při přidávání úlohy můžete klasicky vložit magnet: ale dobře se Download Station využije i pokud chcete stáhnout něco velkého a nechat to na NASu místo počítače. 

Download Station podporuje obvyklé internetové protokoly – http/https, ftp/ftps, qqdl, thunder, flashget a magnet. Vedle toho ještě umí stahovat RSS – tam případně i stahuje opakovaně.  

Bohužel neumí stahování odložit (naplánovat). Můžete alespoň stahování založit, stopnout a později spustit ve vhodnější dobu. Případně v Nastavení nastavit Download Schedule a tím zvolit kdy Download Station nestahuje, stahuje omezeně a stahuje naplno. 

Můžete zkusit do Chrome/Firefox pořídit SendToQnap – z prohlížeče tak můžete odeslat věc ke stažení a nemusíte to dělat ručně v rozhraní NASu. Pokud vám to nebude fungovat, tak si z toho nic nedělejte, nepodařilo se mi to rozchodit. 

Stažené soubory budou přesunuty do k tomu určené složky, ale stále budete seedovat, takže na to pamatujte. Případně to vypněte v nastavení. Smazáním z Download Station se seedování také ukončí, samotný soubor zůstává (pokud nezvolíte smazání obou).

TIP: Kde hledat torrenty? Kde stahovat torrenty? A co dalšího byste o torrentech měli vědět.

Stejně tak si v nastavení nezapomeňte omezit rychlost stahování a odesílání, zejména pro VDSL (nesymetrické) linky nastavte rychlost odesílání tak na polovinu celkové kapacity, jinak brzy zjistíte, že máte ucpanou linku. 

Zajímavou vychytávkou jsou add-ony – většina z nich se týká torrentových webů – můžete v nich přímo z Download Station vyhledávat torrenty (1337x, Extratorrent, Kickass a ThePirateBay). 

Pokud byste hledali jak stahovat torrenty jinde, tak viz Co používat pro stahování torrentů?

Další tipy pro QNAP