@365tipu

TIP#2162: Chytrý alarm oxidu uhelnatého od Netatmo (recenze)

Asi je už zřejmé, že mám věci od Netatmo hodně rád. Před pár lety jsem pořídil chytré hlavice a Netatmo ovládá topení. Jedna z nejlepších koupí pro chytrou domácnost. Později jsem doplnil i stanici na počasí a musím ocenit, že poskytuje dost solidní místní předpovědi. 

Netatmo má zajímavé řešení pro hlídání oxidu uhelnatého – čídlo, které byste zcela určitě měli mít v koupelně pokud tam máte plynový kotel. A vůbec všude, kde máte plynová zařízení, nebo cokoliv co něco spaluje (krb, kamna, atd).. 

V koupelně jsmě měli klasické čidlo na 9V baterii – to při zjištění výskytu oxidu uhelnatého začne velmi nahlas protestovat a vy tak víte, že hrozí zásadní nebezpečí pro váš život. 

Netatmo má chytré řešení v podobě Smart Carbon Monoxide Alarm. Vyjde (aktuálně) na 2 284 Kč a v základní funkčnosti je stejné – pokud se zjistí ohrožení, začne hlasitě (85 dB) protestovat. 

Není nejlevnější, klasická a občas i také chytrá čísla můžete mít někde o 500 do 900 Kč. V podobné cenové hladině se ale najdou i další chytré senzory. Pokud už ale máte doma věci od Netatmo, tak se vyplatí u jedné značky zůstat.

Čidlo CO v Security aplikaci na webu

Senzor od Netatmo připojíte do své chytré domácnosti – v aplikaci Security (a samozřejmě i na Netatmo webu v sekci Security). To proto, že patří mezi produkty řešící zabezpečení a bezpečnost v domácnosti (podobně jako třeba chytré kamery, pohybová čidla atd).

Trochu jsme čekal, že čidlo třeba bude umět změřit hodnoty a sdělit je, ale tuto funkčnost nečekejte. Opravdu slouží jenom k tomu, že když dojde k hrozbě, tak varuje (na přední straně má tlačítko na vypnutí alarmu, nejste závislí na aplikaci).

Varuje již zmíněným zvukem, tak v mobilní aplikaci – výhodné v tom, že se o tom dozvíte i když nejste doma.

Při prvním zprovoznění čidlo připojíte na domáci 2.4 GHz Wi-Fi (s telefonem přes Bluetooth), můžete si otestovat jak hlasitě bude protestovat a pak už jenom necháte běžet.

Jednou za čas se vám čidlo připomene otestováním Wi-Fi. A také bude chtít jednou za čas otestovat funkčnost alarmu. Jinak o něm nebudete vědět. Podporován je HomeKit od Apple, aplikace jsou pro Android i IOS. 

Napájeno baterií, která má vydržet 10 let, poté si ale budete muset pořídit čidlo nové, baterii vyměnit nejde. 

Pokud byste při instalací tápali (přiložená tištěná příručka je dobrá), na webu je Uživatelská příručka také.

Tápat ale nejspíš nebudete, zprovoznění je snadné a rychlé – co se v příručce ale hodí je doporučení kam čidlo umístit. Součástí dodávky je i držák na zeď, ale vrtat nemusíte, pokud máte místo kam krabičku odložit. Je tradičně designová, takže doma nebude rušit.

Další nákupní rádci a recenze

TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

Pokud si koupíte Comfast 811AC a uvěříte “přenosová rychlost 650 Mb/s”, tak vás bude čekat překvapení. Adaptér je USB 2.0, takže téhle rychlosti nikdy dosáhnout nemůže. Ono to bude problematické i … Pokračování textu TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

Vcelku běžná situace. Máte doma Wi-Fi router a tne bývá vybaven několik Ethernet porty pro připojení dalších síťových zařízení kabelem – což se hodí když připojujete klasický počítač, NAS, zálohovací zařízení, … Pokračování textu TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky