TIP#2124: Nákupní rádce: Pouzdro AlzaGuard Crystal Clear pro iPad Air 10.9” (2020/2022) (recenze)

Řada AlzaGuard jsou ochranná pouzdra a skla pro mobilní zařízení a jedním z nich je i průhledné AlzaGuard Crystal Clear TPU Case pro iPad Air 10,9″ (2020) / iPad Air 10,9″ (2022). Chrání zadní stenu, bočnice a rohy a je to klasické TPU pouzdro se všemi potřebnými otvory pro tlačítka, konektory i reproduktory. 

Jak název napovídá hodí se na iPad Air 10.9” v modelu z roku 2020 i 2022 (Apple ponechalo provedení i pro novější model). Nechybí ani horní “prohlubeň” kam je možné odložit Apple Pencil 2 (magnetický úchyt je přímo součástí iPadu) – jen je nutné se nedivit – při odložení se totiž neukáže na displeji indikátor nabití. Pero se ale bezproblémově nabíjí a drží. 

[12.05.22] Tak dlouhodobé testování ukazuje, že se jen výjimečně nabíjí (byť tedy v místě drží). Máte-li tedy Apple Pencil, tento obal se moc nehodí. Nabíjení jedině po sundání obal, čímž ho ho podstatně rychleji zničíte.

Po týdnu používání nelze určit jak dlouho pouzdro vydrží – na pár místech má z důvodu tlačítek slabší prvky a na delší straně iPadu se při používání snáze odchlipuje. Výdrži asi trochu můžete použít tím, že na to při držení budete brát zřetel. 

Provedení povedené, otvory sedí, tlačítka se stále snadno ovládají. Výhodný je i vyšší okraj okolo čočky fotoaparátu na zadní straně, takže při pokládání nebudete pokládat přímo na čočku. 

Za 299 Kč je to ale natolik levné, že případná výdrž pár měsíců bude skvělá.

Dobrá varianta komplikovanějším pouzdrům (pokud nepotřebujete aby fungovalo jako “stojánek”) a můžete ukazovat i barvu iPadu, kterou jste si vybrali.

Počítejte pochopitelně s tím, že po měsících užívání pouzdro pravděpodobně klasicky “zežloutne”, to je vlastnost průhledných pouzder.  Ale i to ukáže teprve dlouhodobé používání.

Při pořízení jsem bral i s AlzaGuard Glass Protector pro iPad Air 10,9″ (2020) / iPad Air 10,9″ (2022) – ochranné sklo za 499 Kč, bezproblémově nalepitelné a funkční (i společně, což občas může být komplikace).

TIP: Obalům, krytům a ochranným sklům se věnují tipy Zabrání obal poškození mobilu či tabletu? a Zabrání ochranný polep displeje mobilu poškození? Kdy funguje a kdy ne? Rozhodně nepodceňujte.

Další nákupní rádci

TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

Pokud si koupíte Comfast 811AC a uvěříte “přenosová rychlost 650 Mb/s”, tak vás bude čekat překvapení. Adaptér je USB 2.0, takže téhle rychlosti nikdy dosáhnout nemůže. Ono to bude problematické i s 433 Mb/s pro 5 GHz Wifi (navíc mylně uváděné jako 433 MB/s). Téma se už řešilo v Proč je důležité vědět, zda máte … Pokračování textu TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

TIP#2144: Nákupní rádce: Měl bych si pro můj router (a síť vůbec) pořídit UPS? 

UPS jsme tu už řešili v Co je to UPS (záložní zdroj) a k čemu se hodí? Jde o zálohování napájení – když přestane jít proud, tak po určitou dobu (od deseti minut výše, podle zátěže) dokáže poskytnut 240 V. Hodí se k zálohování napájení pro počítač, protože výpadkem proudu nepřijdete o práci a máte … Pokračování textu TIP#2144: Nákupní rádce: Měl bych si pro můj router (a síť vůbec) pořídit UPS? 

TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

Vcelku běžná situace. Máte doma Wi-Fi router a tne bývá vybaven několik Ethernet porty pro připojení dalších síťových zařízení kabelem – což se hodí když připojujete klasický počítač, NAS, zálohovací zařízení, internetovou televizi, chcete rozvést síť (a Internet) do dalších částí bytu či domu (nezapomeňte na Wi-Fi Mesh). A také vždy, když chcete připojit (a … Pokračování textu TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

TIP#2001: Cenově dostupná sportovní sluchátka na kolo i běhání – Niceboy HIVE sport 2 (recenze)

Fitbit Flyer poněkud zestárly a výdrž baterie se dostaly na dvě hodiny nepřetržitého hraní, což není moc dobré. Na kolo přeci jenom člověk jde tak na tři až čtyři hodiny. A protože jsem si letos víc oblíbil něco poslouchat (ne ve městě a ne tam kde je provoz, tam je třeba opatrnost) tak to chtělo … Pokračování textu TIP#2001: Cenově dostupná sportovní sluchátka na kolo i běhání – Niceboy HIVE sport 2 (recenze)

TIP#1911: Nákupní rádce: Mám koupit USB mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem?

V Nákupní rádce: Jak k počítači připojit mikrofon? jsme na to už narazili. Můžete si pořídit mikrofon se sluchátky, co se zpravidla připojují audio konektory (občas i USB) nebo nějaký dražší větší mikrofon co se skoro vždy připojuje přes USB (ale jsou takové, které mají audio konektor). Pro úplnost je tu ještě varianta s bezdrátovými … Pokračování textu TIP#1911: Nákupní rádce: Mám koupit USB mikrofon nebo sluchátka s mikrofonem?

TIP#1812: Nákupní rádce: Jak využít notebook místo klasického „stolního“ počítače

Možná máte jenom notebook a nechcete kupovat další „stolní“ (velký) počítače. Možná vám to takhle bude vyhovovat, protože budete moci všechno mít vždy po ruce. Nebo možná nemáte doma (či v kanceláři) dostatek místa na to, aby ještě někde stál nějaký ten desktop či věž s počítačem. Skutečnost je ta, že dnešní notebooky jsou běžně … Pokračování textu TIP#1812: Nákupní rádce: Jak využít notebook místo klasického „stolního“ počítače

Načítání…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.