@365tipu

TIP#2124: Nákupní rádce: Pouzdro AlzaGuard Crystal Clear pro iPad Air 10.9” (2020/2022) (recenze)

Řada AlzaGuard jsou ochranná pouzdra a skla pro mobilní zařízení a jedním z nich je i průhledné AlzaGuard Crystal Clear TPU Case pro iPad Air 10,9″ (2020) / iPad Air 10,9″ (2022). Chrání zadní stenu, bočnice a rohy a je to klasické TPU pouzdro se všemi potřebnými otvory pro tlačítka, konektory i reproduktory. 

Jak název napovídá hodí se na iPad Air 10.9” v modelu z roku 2020 i 2022 (Apple ponechalo provedení i pro novější model). Nechybí ani horní “prohlubeň” kam je možné odložit Apple Pencil 2 (magnetický úchyt je přímo součástí iPadu) – jen je nutné se nedivit – při odložení se totiž neukáže na displeji indikátor nabití. Pero se ale bezproblémově nabíjí a drží. 

[12.05.22] Tak dlouhodobé testování ukazuje, že se jen výjimečně nabíjí (byť tedy v místě drží). Máte-li tedy Apple Pencil, tento obal se moc nehodí. Nabíjení jedině po sundání obal, čímž ho ho podstatně rychleji zničíte.

Po týdnu používání nelze určit jak dlouho pouzdro vydrží – na pár místech má z důvodu tlačítek slabší prvky a na delší straně iPadu se při používání snáze odchlipuje. Výdrži asi trochu můžete použít tím, že na to při držení budete brát zřetel. 

Provedení povedené, otvory sedí, tlačítka se stále snadno ovládají. Výhodný je i vyšší okraj okolo čočky fotoaparátu na zadní straně, takže při pokládání nebudete pokládat přímo na čočku. 

Za 299 Kč je to ale natolik levné, že případná výdrž pár měsíců bude skvělá.

Dobrá varianta komplikovanějším pouzdrům (pokud nepotřebujete aby fungovalo jako “stojánek”) a můžete ukazovat i barvu iPadu, kterou jste si vybrali.

Počítejte pochopitelně s tím, že po měsících užívání pouzdro pravděpodobně klasicky “zežloutne”, to je vlastnost průhledných pouzder.  Ale i to ukáže teprve dlouhodobé používání.

Při pořízení jsem bral i s AlzaGuard Glass Protector pro iPad Air 10,9″ (2020) / iPad Air 10,9″ (2022) – ochranné sklo za 499 Kč, bezproblémově nalepitelné a funkční (i společně, což občas může být komplikace).

TIP: Obalům, krytům a ochranným sklům se věnují tipy

Zabrání obal poškození mobilu či tabletu?

Zabrání ochranný polep displeje mobilu poškození? Kdy funguje a kdy ne?

Proč průhledné obaly na telefony žloutnou? a co s tím jde dělat?

Další nákupní rádci

TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

Pokud si koupíte Comfast 811AC a uvěříte “přenosová rychlost 650 Mb/s”, tak vás bude čekat překvapení. Adaptér je USB 2.0, takže téhle rychlosti nikdy dosáhnout nemůže. Ono to bude problematické i … Pokračování textu TIP#2147: Nákupní rádce: Kupujete Wi-Fi do USB portu? Ohlídejte si verzi USB, zásadně ovlivní rychlosti. A nejenom u Wi-Fi

TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

Vcelku běžná situace. Máte doma Wi-Fi router a tne bývá vybaven několik Ethernet porty pro připojení dalších síťových zařízení kabelem – což se hodí když připojujete klasický počítač, NAS, zálohovací zařízení, … Pokračování textu TIP#2085: Nákupní rádce: Jak přidat další Ethernetové porty k vašemu routeru? Přes Ethernet switch (přepínač)

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky