@365tipu

TIP#839: Zabrání obal poškození mobilu či tabletu?

Zatímco samotná ochranná fólie váš mobil ne vždy neochrání při pádu na zem (kde mobil v drtivé často padne na hranu či roh), u obalů to je už o kousek lepší. Potřebujete ale takový obal, který dobře kryje a chrání rohy, hrany a zadní stranu.

Obal vám pomůže pokud rychlost dopadu je poměrně malá, neočekávejte ale, že schopnost absorpce nárazu dokáže ochránit při nějakém delším pádu či pádu doprovázaném urychlením. Dost často je zmiňováno, že obal je lepší ochrannou než fólie/polep displeje.

Stejně jako u fólie je otázka pořízení obalu/ochranného pouzdra pro váš telefon otázka nijak velkého výdaje. To jaký si pořídit je otázka, ale obecně platí, že menší „natahovací“ obaly pomohou poměrně stejně jako nějaké ty komplexnější mající formu pouzder.

TIP: Jeden starší průzkum říká, že v 37 % si poškodíte displej, v 29 % mobil polijete, 29 % lidem spadne mobil ze schodů a 20 % mobilů skončí v záchodové míse.

Kde neváhat s pořízením ochranného mobilu? U dětí. Hodí se i taková ta podivná věc, jako že mobil má šňůrku k navlečení na ruku. A hodí se hodně i to, že nebude pořádně vidět jak drahý mobil vaše dítko má. Ne že by to zabránilo riziku že mu ho někde na ulici ukradne, ale může ho mírně zmenšit.

Je tu ale ještě jedna užitečná vlastnost obalů, pomohou vám, velmi často, mobil lépe držet. Holé mobily mívají totiž ony nevhodné vlastnosti špatné uchopitelnosti. Některé poněkud klouzají v ruce, jiné ve snaze být co nejtenčí a cool poněkud brání tomu, abyste je drželi a uchopili. Pravou je, že obal váš mobil poněkud zvětší, ale to také znamená, že se vám může lépe držet.

Pokud vám snad navíc záleží na tom, abyste mobil měli prostý oděrek, tak právě obal tomu dost hodně pomáhá. Podobně jako ochranná fólie na skle brání jeho opotřebení a poškození, tak obal zabrání oděrkám na zbytku těla mobilního telefonu. Včetně ochrany případných knoflíků. Což, ve finále, může pomoci i v okamžiku, kdy si pořizujete nový telefon a váš původní chcete prodat.

TIP: Osobně jsem na iPhone 11 pořídil Spigen Ultra Hybrid Clear iPhone 11

Až budete obal vybírat, tak vybírejte takový,který vám umožní mobil dobře držet, dobře ovládat a nebude bránit nasazení nabíjecího/USB konektoru. Pokud mobil dáváte do nějakého držáku v autě, tak tam to asi s obalem bude problém – možná vás uklidní, že pokud se budete k mobilu chovat slušně a opatrně, tak můžete bez obalu existovat klidně doslova i desítky let.

Obal může být i módní doplněk, ale pamatujte na to, že zásadní funkce obalu je, že by měl chránit a měl by se dobře používat. A v souvislosti s výše uvedenou otázkou krádeží asi není až příliš dobré, aby výrazně upoutával pozornost.

Ještě na jednu věc si dávejte u obalů pozor, neměly by přispívat k přehřívání mobilu. Což můžete nejlépe odzkoušet v letních měsícících.

TIP: Proč průhledné obaly na telefony žloutnou? a co s tím jde dělat?

sams5415_04.jpg

 Pořídit ochranný obal na tablet? 

Tady budu trochu striktnější a spíše doporučím pořízení. Třeba i pro to, že čím větší tablet, tím větší plocha displeje a tím větší riziko.

Stejně tak váha je poněkud výrazně větší, než u mobilu. Tablety co se dostávají do rukou děti potřebují solidní ochrany ještě větší.

Co navíc, obal tady velmi často bude hrát i roli stojánku, což u tabletu budete velmi potřebovat. Jinak v zásadě pro tablety a jejich obaly platí vše výše uvedené.  

Dodatek 03/2022: Alza má vlastní #alzaguard skla a obaly na mobily a tablety. Pro nový #ipadair jsem se to rozhodl vyzkoušet a první dojmy dobré. Sklo bez problémů nalepeno, obal skvělé sedí. Po čase dám vědět o vývoji.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky