@365tipu

TIP#815: Zabrání ochranný polep displeje mobilu poškození? Kdy funguje a kdy ne?

Plánujete si koupit nějaký ten ochranný polep displeje mobilního telefonu (či tabletu) a doufáte, že vás ochrání proti poškození displeje? Čtěte pečlivě dokumentaci k těmto produktům a příliš se nedívejte na inzeráty, které je doprovázejí.

Ochrana displeje mobilního telefonu vám pomůže proti škrábancům a také často proti poškození pokud mobil dopadne přímo displejem dolů. Z tohoto pohledu je případná ochranná folie poměrně vhodná k pořízení, s ohledem na relativně nízké ceny.

Nepomůže vám pokud telefon spadne na hrany či rohy. V takovém případě displej velmi pravděpodobně nepřežije a objeví se méně čí více prasklin. K čemu je nutné dodat, že většina telefonů padá tak, že dopadne právě na hranu či roh. Tady prostě pravidlo o krajíci padajícím namazanou stranou dolů nečekejte.

TIP: Osobní zkušenost se  Spigen Glas.tR EZ Fit iPhone XR a Spigen Align Glass FC iPhone 11/XR – osvědčená značka, v obou případech mají hodně užitečný způsob polepu s pomoci rámečku pro přesné umístění.

Vedle skla ještě doplněno o  Spigen Liquid Crystal Clear iPhone XR a Spigen Ultra Hybrid Clear iPhone 11 – rámeček co chrání rohy, hrany i zadní stranu.

Vrátíme-li se ale k ochránění přes škrábanci, tak je ještě jeden dobrý důvod, proč si ochrannou fólii pořídit. Škrábance snižují odolnost displeje, ať jsou jakkoliv povrchové a mohou být důvodem pozdějšího hlubšího poškození.

Poslední co je vhodné dodat je to, že u ochranných fólií ne vždy platí dražší = lepší. Tahle přímá úměra prostě nefunguje. Vybírejte pečlivě.

Dodatek 03/2022: Alza má vlastní #alzaguard skla a obaly na mobily a tablety. Pro nový #ipadair jsem se to rozhodl vyzkoušet a první dojmy dobré. Sklo bez problémů nalepeno, obal skvělé sedí. Po čase dám vědět o vývoji.

TIP: Zabrání obal poškození mobilu či tabletu? je tip, kam můžete rovnou případně pokračovat.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky