@365tipu

TIP#2003: Jak u Steamu omezit rychlost stahování?

Pokud si do Steamu pořídíte nějakou hru nebo se rozhodnete nějakou hru aktualizovat tak výchozí nastavení Steamu je, že využije Internet v plné kapacitě. Což může znamenat, že ho prostě “ucpe” a nikdo další (a nic dalšího) už nebude mít šanci ho využít. 

Steam lze naštěstí nastavit tak, aby využil jen část kapacity vašeho Internetu – v Stahování klikněte vpravo nahoře na ozubené kolečko abyste se dostali k nastavení. 

Můžete tam omezit rychlost stahování a bude záležet jen na vás jako hodně. Rychlost se zadává v KB/s. Je dobré si nejprve zjistit jak rychlé vlastně internetové připojení máte a pak můžete Steamu omezit využití – rozumné bývá třeba na polovinu

TIP: Jak si nenechat zahltit Internet cloudovými službami jako je Dropbox, OneDrive či Disk Google

V mém případě mám 75 Mbps linku, tedy zhruba  11 MB/s a když dám Steamu omezení na zhruba polovinu, tedy na 5 000 KB/s (= 5 MB/s) tak stahuje stále poměrně rozumnou rychlostí, ale příliš neovlivňuje další zařízení okolo. 

Omezení můžete kdykoliv měnit, stahující Steam se během pár sekund přizpůsobí novému nastavení. 

Návrat k maximální možné rychlosti je snadný, stačí omezení vypnout.

Pokud chcete vědět jak omezit Internet i aplikacím, které nemají možnost nastavení tak pokračujte do Jak omezit programům ve Windows, kolik kapacity internetového připojení mohou mít.

Při pátrání co v počítači zahlcuje Internetu pomůže tip Alternativy k GlassWire? Software co vám umožní sledovat co zatěžuje síť ve vašem počítači

Další tipy týkající se Steamu

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky