@365tipu

TIP#1984: Jak vytvořit Klíč pro zotavení/obnovení (Recovery key) pro Apple ID?

Pokud budete někdy potřebovat reset hesla pro Apple ID tak máte tři možnosti. Udělat to na zařízení kde jste již přihlášení, AppleID.apple.com (s pomocí e-mailu a bezpečnostních otázek)  nebo pomoci Recovery Key (Klíče zotavení).  Prvním dvěma metodám se věnuje tip Co dělat, pokud jsem zapomněl Apple ID či heslo k Apple ID?

Pro reset hesla jde ale použít i Klíč pro zotavení – ten si můžete nechat vygenerovat a poté ho někde bezpečné uložit. Bezpečně hlavně pro to, že by ho někdo mohl zneužití pro přístup k vašemu Apple ID. A bezpečně tak, že ho nemůžete uložit někam, kde potřebujetevaše Apple ID k jeho přečtení. 

Apple ID Recovery Key se generuje v Nastavení/Settings -> Váš účet -> Heslo a zabezpečení/Password & Security -> Klíč zotavení/Recovery Key.

Po potvrzení že opravdu chcete klíč vytvořit se musíte přihlásit pomoci passcode daného zařízení a poté se vám zobrazí klíč mající 28 znaků (kombinace číslic a znaků) a musíte ho zadat pro ověření. 

Na stejném místě můžete Klíč zotavení vypnout. Důležité je i to, že pokud máte aktivní Klíč pro zotavení, tak nemůžete použít klasický postup pro obnovení účtu s pomocí Apple. 

Mac OS můžete použít také – jděte do Předvolby systému/System Preferences -> Apple ID -> Heslo a zabezpečení/Password & Security -> Klíč zotavení/Recovery Key

TIP: Další tipy a triky najdete v Tipy a triky pro Apple iOS a Jak na Mac OS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky