@365tipu

TIP#1946: Jak na iPhone/iPadu rozmazat ve fotce obsah, co nemá být vidět

Tuhle věc budete občas nutně potřebovat. Vyfotíte, například, nějaký doklad pro poslání někomu dalšímu. Ale některé údaje v tom dokladu budete potřebovat rozmazat. Nebo, další častý příklad, uděláte screenshot, ale potřebujete rozmazat věci, které nemají být vidět.  Téma tak důležité, že ho řeší samostatný tip Pozor na screenshoty (snímky obrazovky), které vkládáte na sociální sítě a weby

Něco co by iPhone (a iPad) měl umožňovat přímo v nástroji pro “anotaci”, (nebo alespoň v nástroji pro opravu fotek). Jenže, není to tam. Můžete sice “malovat” prstem různé druhy čar (markup), ale rozmazání/čtverečkování tam Apple ani po několik letech stále nedodalo. 

Markup černou barvou je použitelná varianta, ale výsledný efekt nevypadá až tak dobře, jako když použijete klasické “rozčtverečkování” (Pixelate) nebo alespoň rozmazání/Blur. 

Budete potřebovat aplikaci, který to umí a nejsnazší řešení bude Skitch. Je zdarma a snadno se ovládá. 

Ve Skitchi pak stačí otevřít fotku/screenshot/obrázek a aktivovat nástroj pro Rozmazání/Pixelate (šipka vpravo dole a první volba nahoře).

TIP: Jak udělat screenshot na iPhone či iPadu? Jak nahrávat dění na obrazovce pokud náhodou nevíte jak na to

Ten umožní vybrat oblast, která se má “rozčtverečkovat”. Pokud nemůžete vybrat celou část, postupujte postupně ve více výběrech. Pokud se vám některý z kroků nepovede, stačí  použít Zpět/Udo (nahoře uprostřed, levá krajní možnost). 

Skitch samozřejmě není jediná z aplikací pro editaci fotografií, která to umí. Je ale zadarmo a extrémně snadno použitelná.

Jak to udělat na Macu? Najdete v Jak na Mac OS rozmazat ve fotce obsah co nemá být vidět

Pro Windows v Jak ve Windows ve fotografiích a screenshotech rozmazat informace, které nemají být čitelné

TIP: Další tipy a triky najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky