Jak na Apple HomePod (mini): Ovládání HomePodu z iPhone/iPadu/Macu (6)

Homepod je možné ovládat z ovládacího center (Control Center)za předpokladu, že váš telefon je na tom samé WiFi jako Homepod (trochu otravné, uvážíte-li že Apple toto nepotřebuje). Stačí podržet prst na Hudbě/Music kde najdete možnost přepínat mezi ovládáním telefonu a HomePodu (Control Other Speakers & TVs).

Můžete tam spustit/ukončit přehrávání ale také přepnout na přehrávání přes homepod – klasické ovládání hudby pak bude ovládat HomePod (stejný efekt jako HandOff).

Pokud ikonka AirPlay je modrá, tak to znamená že jste přepnutí na HomePod (ale může to být samozřejmě i cokoliv dalšíhp) – na tu ikonku se dá kliknout a objeví se ještě další pohled s možností výběru/přepnutí mezi všemi dostupnými zdroji.

Jo a podmínka nutná je, v Home musí patřit mezi Oblíbené/Favourites. Pokud takto přepnete na ovládání HomePodu bude Apple (Music a ty appky co to umí) „posílat“ věci na HomePod.

Mimochodem, místo aby Apple do ovládacího centra přidalo samostatně ovládaní pro HomePod či přímou volbu, tak zvolili klasickou složitou cestu držení následovaného několika kliknutím. Ale to je u Apple běžné.

Horní ovládací ploška přímo na HomePod toho umí víc, nezapomeňte – poklepání je Pause/Play. Dvojí poklepání je přeskočení na další písničku. Trojí poklepání na předchozí. Plus samozřejmě hlasitost (+/- na okraji).

Pokud máte Apple TV tak je možné HomePod použít jako reproduktor – stačí vybrat v Apple TV v nastavení Audio výstupu.

Na Mac/MacBooku je možné ovládat hlasitost manuálně na reproduktoru nebo přímo na Macu/Macbooku (třeba v ovládacím centru nebo pomocí klávesových zkratek) – ale musíte samozřejmě přepnout výstup z MacBooku na reproduktor.

Další díly série Jak na Homepod (mini)

Jak na Apple HomePod (mini): Jak vypnout vibrace a upozornění na přiblížení iPhone k HomePod Mini (16)

S  iOS 14.4 se objevila novinka, jakmile přiblížíte iPhone k HomePod mini tak na displej vyběhne upozornění (co mimochodem zablokuje a zastaví úplně všechno) a telefon začne vibrovat. Má to usnadnit handoff (tedy předání přehrávání mezi telefonem a HomePodem) a funguje to přes UWB čip. Má to ale několik zásadních … Pokračování textu Jak na Apple HomePod (mini): Jak vypnout vibrace a upozornění na přiblížení iPhone k HomePod Mini (16)

Jak na Apple HomePod (mini): Ovládání chytré domácnosti přes ShortCuts (14)

Jednu věc k HomePodu je dobré popsat samostatně – využití Zkratek. Siri umožňuje spouštět zkratky/ShortCuts (na iPhone, iPadu, Apple Watch, prostě všude kde je Siri, takže i na HomePodech). Což například znamená i to, že můžete ovládat chytrou domácnost (Jak na Apple HomePod (mini): Chytrá domácnost (8)) co není přímo svolná … Pokračování textu Jak na Apple HomePod (mini): Ovládání chytré domácnosti přes ShortCuts (14)

Jak na Apple HomePod (mini): Co Homepod neumí (13)

Neumí česky, ale to jsme si už říkali v jednom z dřívějších dílů. Počet jazyků je omezený, což je docela škoda. Na druhou stranu Alexa ani Google také neumějí česky. To, že neumí česky ale znamená i to, že předčítání (SMS, web, ..) není použitelné.

Jak na Apple HomePod (mini): Telefonování a posílání zpráv (10)

Přes HomePod je možné telefonovat, klasicky „Hey Siri, call“ a doplňte jméno (co je, samozřejmě, ve vašich kontaktech) nebo číslo. Stejně jako váš telefon či sluchátka reaguje i na nastavené rodinné vazby. Samotné volání samozřejmě jde skrz váš telefon, ale HomePod poslouží jako reproduktor i mikrofon.

Jak na Apple HomePod (mini): Chytrá domácnost (8)

HomePod (velký i malý) se dá používat pro ovládání chytré domácnosti. Je nutné aby zařízení byla kompatibilní s Apple HomeKit a měli jste je (samozřejmě) nastavené v Domácnost/Home. Je možné nastavovat i Scény/Scenes– co jsou (paradoxně k názvu) sekvence/řetězce povelů co nastaví jedním povelem více zařízení

Jak na Apple HomePod (mini): Zprovoznění, změna WiFi, Nastavení a jak aktualizovat (1)

Apple na konci roku 2020 přišlo s menším (a hlavně cenově přijatelnějším) modelem chytrého reproduktoru Apple Home Pod Mini,  v polovině ledna se zadařilo a Alze dorazilo pár kusů, takže je čas se podívat další zařízení do chytré domácnosti. HomePod Mini má samozřejmě předchůdce, klasický HomePod. Ten je ale více … Pokračování textu Jak na Apple HomePod (mini): Zprovoznění, změna WiFi, Nastavení a jak aktualizovat (1)