@365tipu

TIP#1810: Jak na iPadu zajistit otevření všech či určitých webů v desktopovém režimu

Jedna z extrémně otravných věcí na iPadu je, že se weby běžně automaticky otevřou v mobilní podobě a jsou obtížně použitelné. Na iPadu přitom stačí v Nastaveni/Settings -> Safari -> Úplná verze stánek/Request Desktop Website nastavit Všechny sránky/All Websites a vše se bude otevírat v klasické počítačové podobě.

Pro některé weby pak můžete vynutit mobilní verzi po otevření – pokud používáte Safari tak klikněte na „Aa“ v adresním řádku, vyberte Nastavení pro webový server/Website Settings a zrušte aktivní Úplná verze stránky/Request Desktop Website.  Safari si volbu bude pamatovat.

Pokud ale používáte Chrome, tak výše uvedené vliv nemá (byť v Chrome je stejně Safari). V menu můžete přepnout mezi mobilní a desktop verzí, ale v Nastavení nic takového přednastavit nelze. Ale nezoufejte, otevřete si klasické chrome://flags a najděte Request desktop version by default (je hodně daleko ve výběru, takže spíš využijte horní vyhledávací políčko).

Ve Firefoxu je vyžádání mobilní/desktop verze v menu „…“ (vpravo v adresním řádku). Možnost trvalého zapnutí dostupná není.

iPad by teoreticky měl otevírat weby v desktopovém režimu automaticky (tuším že někdy od iOS 13). U některých webů to ale nefunguje (protože tvůrci webů chybně detekují prohlížeče), takže výše popsaný postup je jediná možnost.

TIP: Další tipy a triky pro iPad najdete v  Tipy a triky pro Apple iOS

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky