@365tipu

TIP#1790: Jak na iPadu otevřít více oken Chrome

Od Chrome 87 (listopad 2020) je možné na iPadu otevřít více oken. Hodit se to může pro multitasking – tedy pro zobrazení dvou Chrome na displeji vedle sebe (a případně s třetí aplikací , včetně dalšího Chrome. v Slide Over).

Otevření nového okna Chrome je snadné – v Chrome vyvoláte menu (… nahoře vpravo, připadne dole vpravo) a kliknete na Nové Okno/New Window.

Otevře se nové okno a bude přišpendleno (půl na půl) vedle stávajícího. Stejným způsobem můžete otevřít další okna.

Zavřít okno s Chrome je trochu složitější – je nutné vyvolat Přepínání aplikací/App Switcher (swipe nahoru od spodního okraje displeje nebo dvojstisk Home) a zde zavřít (zabít) příslušné okno – budou tam vidět všechna otevřená. Pokud máte dvě okna a jsou otevřená vedle sebe, tak musíte jedno z nich odstranit a pak ho můžete zavřít.

Co možné není je aby každé takto otevřené okno Chrome bylo přihlášené pod  jiným účtem – profily v Chrome prozatím na iPad nedorazily.

Můžete i otevřít odkaz v novém okně – na kýženém odkazu podržte prst a v menu budete mít Otevřít v novém okně/Open in New Window. Nefunguje to ale opravdu jako nové okno – pokud máte na displeji druhé Chrome, tak se to otevře v něm (což je nakonec dost užitečný výsledek). Jen pokud žádné další Chrome nemáte, tak se otevře v novém okně.

Stejným způsobem mohou fungovat i jiné aplikace pro iPad (iPad OS), není to funkčnost specifická pouze pro Chrome.

PS: Na iPhone toto není možné.

TIP: V  Tipy a triky pro Apple iOS najdete další tipy a triky pro iPad a iPhone (a Apple Watch)

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky