@365tipu

TIP#1745: Jak v Chrome změnit název (jméno) profilu a fotku

Profily v Chrome jsou něco, co používám velmi intenzivně. Každý projekt (a každý klient) má vytvořený samostatný profil v Chrome a je zcela běžné, že mám otevřené tři až čtyři okna Chrome, kde každý je jiný profil a tím i zcela jiná přihlášení (vždy je to můj vlastní firemní, můj vlastní sociální, 365tipů a Kolotipy, v posledních měsících navíc i Vinograf). Ostatní profily otevírám v okamžiku, kdy se pro určitého klienta či projekt něco potřebuje udělat (což je třeba typicky pro Kočičitipy.cz nebo FitTipy.cz).

Jedna věc je v Chrome dost podivná. Při vytváření profilu vám ho dovolí pojmenovat, ale najít přejmenování je docela dost obtížné, tam kde by to mělo být (ve správě profilů) to totiž není. A i když ho najdete, tak to s tím přejmenováním stejně nějak nefunguje.  Chce to totiž jeden malý trik. Ukážeme si ho v následujícím postupu.

První co musíte udělat je si otevřít Chrome jehož jméno profilu potřebujete změnit. Což určitě víte jak udělat.

Pak jděte do Nastavení/Settings pro Chrome a v horní části Vy a Google najdete Jméno a fotka v profilu Chrome. Tady můžete změnit název (jméno) profilu, vytvořit či nevytvořit si zástupce na ploše a také vybrat některou z předdefinovaných ikonek profilu. Paradoxně zde není možnost nahrát vlastní, ale k tomu se vrátíme za chvíli.

To důležité po změně jména je, že musíte většinou restartovat Chrome – jinak se změna neprojeví.

Celé to má ale stále jeden zásadní nedostatek. Změna tohoto jména nijak neovlivní pořadí ve kterém se zobrazují profily k výběru – to se totiž (nepochopitelně) řídí tím jaké jméno máte u Google v rámci účtu, pod kterým tento profil máte založený (pokud jste si založili účet pro synchronizaci). Používá se pouze jméno (příjmení se ignoruje) takže pokud potřebujete ovlivnit třídění, musíte účty přejmenovat přímo v nastavení účtu Google. Oč jednodušší by to bylo, kdyby se vše třídilo podle názvu profilu v Chrome.

Změna fotografie

Se změnou fotografie je to ještě komplikovanější. Není problém vybrat kteroukoliv z těch předdefinovaných ikon, ale co když tam chcete dát vlastní? Ideálně takovou, která vám umožní rozpoznat otevřené Chrome podle ikonky v liště Windows (je na ní totiž v malém kolečku vidět právě tato fotografie a ty nabízené se moc nehodí).

Změnit fotku jde, ale musíte změnit fotografii vašeho účtu u Google pod kterým máte profil založený. Stačí jít opět přes Nastavení/Settings -> Spravovat účet Google. Tam hned nahoře najdete vaši profilovou fotku a můžete ji změnit.

Což (v Chrome) nezpůsobí nic, protože Google nějak pozapomněl na tuhle maličkost – vyřešit to jde tak, že vypnete synchronizaci v Chrome a poté ji zapnete zpět. Fotka se po chvíli změní.  A pokud nepoužíváte synchronizaci s účtem u Google, tak vlastní fotku vůbec nemůžete mít.

Další tipy a triky pro Google Chrome

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky