@365tipu

TIP#1737: Jak na Mac OS přepínat mezi aplikacemi a okny?

Podobně jako ve Windows je možné v Mac OS přepínat mezi aplikacemi (okny) pomoci Command+Tab (ve Windows Alt+Tab) a stačí držet Cmd (Command) a tisknout Tab pro pohyb v zobrazeném přehledu ikonek (ano, je dost k ničemu, pokud netušíte co které ikonky jsou). Opačným směrem použijte Shift+Cmd+Tab. Aplikaci kterou chcete otevřít prostě aktivujete puštěním kláves Cmd+Tab.

Pokud má aplikace více oken tak použijte šipku nahoru nebo dolů, zobrazí se velké náhledy oken, můžete si vybrat které chcete (šipkami) a stiskem Enter otevřít (aktivovat).

Pokud má aplikace otevřených více oken (typický příklad může být Chrome) tak je možné použít Command+` (na MacBookové klávesnici hned vedle Enter) pro okamžité přepínání mezi jednotlivými okny.

TIP: Jak na Mac OS zacházet s plochou?

Komfortnější varianta je Mission Control které můžete vyvolat gestem na Trackpadu (tři prsty vzhůru), stiskem F3 nebo si můžete vyvolání nastavit na některý z Aktivních rohů displeje (Hot Corners). Tohle se určitě naučte používat.

Do aplikace vás přepne i Spotlight (Cmd+mezerník) případně Alfred 4 – stačí napsat jméno aplikace, pokud je otevřená přepne vás. Pokud otevřená není, spustí ji.

Pro další vychytávky mrkněte do Jak je to s ovládacími prvky a ovládáním oken na Mac OS a Klávesové zkratky pro Mac OS (MacBook a Mac) a velké srovnání s těmi s Windows

TIP: AltTab je Alt+Tab z Windows ale pro Mac OS.

A samozřejmě, v  Jak na Mac OS najdete další tipy a triky pro Mac OS.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky