@365tipu

TIP#1599: Jak spustit kalkulačku ve Windows?

Triviální tipy jsou nejlepší tipy. Jsou rychle napsané a paradoxně mohou pomáhat nejvíce. Protože, možná se tomu budete divit, jak spustit kalkulačku ve Windows je pro řadu lidí poměrně zásadní problém, pro který nemají řešení. Takže jdeme na to.

Všechny verze Windows skrývají nějakou podobu kalkulačky umožňující počítat. Stačí si ji spustit a už můžete je. To nejjednodušší spuštění je že pomoci Win+R vyvoláte spouštěcí dialog a tam napíšete calc a odešlete. Ve Windows 10 vám to zobrazí monstrum na následujícím obrázku.

2020-04-26 11_00_21-Kalkulačka.png

Další cesta je že vyvoláte vyhledávání (lupa) a tam napíšete calc nebo kalk(ulačka). Ve Windows 10 :

2020-04-26 10_59_56-Search.png

Pokud byste ji hledali v menu (zbytečná a dlouhá práce) tak je tam buď jak Kalkulačka (v počeštěných Windows) nebo jak Calculator (v anglických).

Můžete také mít otevřenou příkazovou řádku (ať už původní nebo PowerShell) a tam opět použít to, co je v prvním cestě – tedy spustit calc.

TIP:  Můžete také otevřít Google (nebo prostě Google Chrome) a to co chcete spočítat napsat do vyhledávacího polička. Google vám to spočítá a nutno dodat, že toho umí spočítat docela hodně. Ostatně viz Jaké vychytávky umí vyhledávací políčko Google? A že toho umí hodně

PS: Další tipy a triky pro Windows 10 i starší verze Windows najdete v ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10

 

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky