@365tipu

TIP#1497: Jak na iPhone/iPadu/Androidu v prohlížeči vyhledat text na zobrazené webové stránce

V prohlížeči můžete na zobrazené webové stránce hledat, což zcela určitě víte. Na počítači je to snadné – stačí zmáčknout Ctrl+F nebo v menu kliknout na (většinou) Najít. Jenže jak je to v mobilním prohlížeči? V menu to tam čas od času nenajdete – jsou dva základní způsoby kde „najít hledání“.

Chrome na iOSu má vyhledávání v menu v podobě Find in Page a neliší se to tak od použití na počítači. Pohyb mezi výsledky i počet výskytů najdete v horní části displeje.

20191116_082947000_iOS.png
Jak v mobilních Chrome vyhledat text na zobrazené webové stránce

Chrome na Androidu má vyhledávání také v menu, zobrazení výsledků je ale doplněno sloupec s barevnou indikací kde všude na stránce se výsledky vyskytuji.

20191116_083058000_iOS.png
Vyhledávání textu ve stránce v mobilním Safari na iPhone

Safari na iOSu to má uživatelsky zmatené v tom, že musíte vyhledáváný text napsat do adresního řádku a ve spodní části se vám objeví zda něco našel v zobrazené stránce. Teprve poté se vám opět zobrazí stránka se žlutě zvýrazněnými nalezenými výskyty. Pohybovat se mezi nimi je možné šipkami dole na displeji.

20191116_083827000_iOS.png
Výsledky vyhledání textu v mobilním Firefoxu

Firefox na iOSu má vyhledávání také v menu jako Find in Page – nalezené je také zvýrazněno a dole máte šipky pro přechod mezi výskyty (a také počet výskytů). Shodně to funguje na Androidu.

Mobilní Safari (iOS) v té podobě co se zobrazí když to vyvolá nějaká jiná aplikace (například z Facebooku, atd) bohužel vyhledávání vůbec neumožňuje. Pokud chcete v takto zobrazené stránce hledat, tak ji musíte otevřít v plném Safari.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky