TIP#1466: Co to znamená NSFW?

NSFW je zkratka z anglického Not Safe for Work  (ale můžete to brát i jako Not Safe For Watch), tedy Není bezpečné v práci. Vyskytuje a používá se u obsahu na Internetu a sociálních sítích, který si není vhodné otevírat, číst či pouštět v přítomnosti lidí, kteří by to nemuseli zrovna pochopit, zejména ovšem v práci. Významů je ovšem víc – vtipné je Not Suitable for Wife, mírná obměna je i Not Suitable for Work.

Typickým případem NSFW obsahu je pochopitelně jakákoliv nahota, sex, porno, ale třeba i vulgárnost. Bere (a používá) se jako varování, před tím, než se do něčeho takového pustíte.

Často se vyskytuje i jako #NFSW hashtag. Přítomnost podobných věcí na sociálních sítích samozřejmě neočekávejte, jen těžko budou vyhovovat Pravidlům.

2019-10-21 07_14_26-Window.png

Často nepřežijí ani odkazy na NSFW obsah. Příklad je i #nsfw hashtag na Instagramu. Má klasický shadowban.

Samozřejmě platí i to, že ne vše označené NSFW je skutečně NSFW. Označení často slouží jako lákadlo. Jako třeba u nesledovanějšího videa s NSFW v názvu na YouTube. To je NSFW jenom velmi mírně.

TIP: Zdejší ‣ Jazykový koutek obsahuje další zkratky i cizí termíny a v Znáte anglické zkratky vyskytující se v chatech a na sociálních sítích? Co znamená THB, IMO a další? najdete záplavu dalších zkratek