@365tipu

iOS 13/iPad OS 13: Aplikace nově musí žádat o práva k Bluetooth. Kde na iPhone odebrat aplikací přístup k Bluetooth?

iOS 13 lépe řeší aplikace, které na pozadí sbíraly informace o poloze uživatele (o tom je samostatný tip Jak je to s přístupem aplikací k informacím o poloze) a totéž řeší u nadměrného skrytého využívání Bluetooth. Pomocí Bluetooth (a Wi-Fi) je totiž možné sledovat nedaleké zařízení a podle jejich jmen usuzovat, kde se uživatel nachází.

TIP: Typický příklad aplikace zneužívající Bluetooth je dlouhé roky Facebook. Při prvním spuštění bude okamžitě chtít práva k Bluetooth – je velmi dobré mu je nedat. K ničemu je nepotřebuje.

2019-09-30 07.53.00.png

Kdo všechno na vašem iPhone či iPadu může používat Bluetooth najdete v Nastavení/Settings -> Soukromí/Privacy -> Bluetooth. Tam také kterékoliv aplikaci přístup k Bluetooth můžete snadno odebrat.

Práva k Bluetooth samozřejmě musí dát těm aplikacím, které ho potřebují pro připojení k dalším zařízením – typicky sporttrackery (Strava, Garmin) ale třeba Alexa či Google Home (připojení k chytrým reproduktorům).

Jak už zaznělo výše, iOS se zeptá v okamžiku, kdy si aplikace vyžádá poprvé přístup k Bluetooth.

—-

Přehled co vše je nové v iPadOS 13 najdete  v iPadOS 13: Co je nového v tabletové verzi iOSu.

Samostatný velmi dlouhý souhrn v iOS 13: Co je nového, co se změnilo a co byste měli vědět popisuje vše co se týká novinek a změn v iOS13 jako takovém. Což znamená, že jde i o věci, které fungují na iPadu.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky