@365tipu

iOS 13/iPad OS 13: Jak skrýt Memoji

iOS 13 je venku pár dní a lidé už usilovně na sociálních sítích i ve vyhledávání řeší jak skrýt memoji (how to hide memojis). Novinka právě od iOS 13 umožňuje abyste si vytvořili „personalizovaného“ Avatara (reálně jenom hlavu) a pak ho používali při posílání zpráv/FaceTime a e-mailů. Memoji jsou nově i součástí klávesnice, kde vlastně dost zbytečně zabírají místo. A právě odtamtud je fajn je dostat pryč.

DOBRÁ ZPRÁVA:  Od iOS 13.3 (prosinec 2019) je nově v Settings/Nastavení > General/Obecné > Keyboard/Klávesnice > Emoji/Emotikony konečně možné Memoji/Animoji z klávesnice odstranit.

20191212_073724000_iOS.png

20190929_110206000_iOS.pngTeoreticky můžete zkusit toto: Pokud je nechcete mít na klávesnici tak – při otevřené klávesnici klikněte na Memoji ikonu a pomoci swype vlevo skryjte kompletně všechny sloupce s Memoji. Pak zavřete Memoji klávesnici kliknutím  na ¨Memoji ikonu – iOS si bude pamatovat co jste nastavili a při dalším otevření Memoji klávesnice bude vše skryto. Ikonky se ale nezbavíte.

POZOR: Teoreticky proto, že se mi to nedaří zreplikovat. Selhává to na „zavření“ Memoji klávesnice pomocí ikonky.

TIP: Nevíte ani jak si Memoji vytvořit? Nápověda od Apple je v Jak používat Memoji na iPhonu a iPadu Pro. Trochu těžko se chápe, proč je to tak složité a musíte se k tomu dostávat kdesi skrz konverzace v Messsages/Zprávy

Kompletní zákaz je také v Messages/Zprávy – musíte si otevřít appku, pak otevřít některou z konverzací a na ikonkách aplikací se přes swype doprava (dole) dostaňte ke „…“ ty otevřete.

Pokračujte přes Upravit/Edit pro More Apps a najděte Nálepls s memoji/Memoji Stickers a to zakažte (kliknutím na červený „stop“ symbol). Pak už jen Hotovo/Done a ještě jedno Hotovo/Done.

Třetí možnost jak se zbavit Emoji zbavit je … přes jinou klávesnici než tu od Apple. V té od Google zatím nejsou. Dlouho to tak ale asi nezůstane.

—-

Přehled co vše je nové v iPadOS 13 najdete  v iPadOS 13: Co je nového v tabletové verzi iOSu.

Samostatný velmi dlouhý souhrn v iOS 13: Co je nového, co se změnilo a co byste měli vědět popisuje vše co se týká novinek a změn v iOS13 jako takovém. Což znamená, že jde i o věci, které fungují na iPadu.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky