@365tipu

Jak aktivovat Tmavý režim (Dark Mode) na iPhone či iPadu (od iOS 13)

Od třinácté verze iOSu (a tím i iPad OS) se přímo na úrovní operačního systému objevuje Dark mode, tmavý režim určený pro využití v noci/ve tmě, nebo prostě tam kde potřebujete aby displej méně zářil.

Zapnutí/vypnutí a změnu parametrů najdete v Nastavení -> Zobrazení a jas – jak rozdílné to pak je můžete vidět na obrázcích

Vedle ručního zapínání je možné nastavit i automatické – buď „od soumraku do úsvitu“ nebo ve vámi určeném rozmezí hodin.

Podpora na úrovní systému znamená, že všechny aplikace co umí Dark Mode/Tmavý režim se budou řídit tím, že došlo k aktivaci/deaktivaci v systému jako takovém.

Zapnutí a vypnutí je také možné novým tlačítkem v Ovládacím panelu. Hodně štěstí, až se ho budete pokoušet poznat. Měsíček to totiž není, je to takové podivné kolečko s kolečkem uvnitř a jeho  jedna polovina je černá a druhá je bílá. 

Ne přepnutí do Dark Mode vede k dobře použitelným aplikacím – hodně originální výsledky to bude mít například u Instagramu, kde se to bude tlouct s různě kreativními rámečky okolo fotografií. S tím je ale nutné počítat.

Pokud se nějaká aplikace po přepnutí na Dark Mode nezmění, znamená to, že ho neumí. Nebo, to je občas stále možné, má vlastní přepínání na Dark Mode a tvůrce zaspali.

—-

Přehled co vše je nové v iPadOS 13 najdete  v iPadOS 13: Co je nového v tabletové verzi iOSuSamostatný velmi dlouhý souhrn v iOS 13: Co je nového, co se změnilo a co byste měli vědět popisuje vše co se týká novinek a změn v iOS13 jako takovém. Což znamená, že jde i o věci, které fungují na iPadu.

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky