@365tipu

Jak změnit jazyk Windows 10

Máte Windows v češtině a potřebujete je mít v angličtině (či naopak). Možná chcete přidat nějaký jiný jazyk. Ve Windows 10 to je podstatně jednodušší, než tomu bylo dříve – v předchozích verzích totiž existovaly Windows přímo jen s určitým jazykem, případně bylo nutné pořizovat jazykové balíčky.

Měli byste vědět, že jazyka se týkají ve Windows 10 dvě věcí. Nastavení jazyka pro vstup – tím nezměníte v jakém jazyce na vás Windows bude mluvit, ale změní se vám předvolby jazyka v prohlížeč (staré známé accept-language), klávesnice, formáty data, času, měna a některé další drobnosti.

TIP: Ono „accept-language“ může být důvodem proč se vám nějaký web zobrazuje v jiném jazyce, než jste chtěli.

2018-11-25 15_06_12-Nastavení.png

Tohle najdete v Nastavení/Settings -> Čas a jazyk/Time & Language -> Oblast a jazyk/Language. Tam najdete Země nebo oblast a Preferované jazyky.  Je zde možné i Přidat jazyk – něco co dříve nebylo tak snadné.

2018-11-25 15_11_08-Nastavení.png

Změnit jazyk ve kterém na váš Windows mluví můžete na tom samém místě, stačí vybrat Jazyk zobrazení systému Windows – měli byste vědět, že ne všechny jazyky (které můžete přidávat) mají tuto možnost – tedy mít Windows v onom jazyce.

Na konci seznamu jazyků je dostupné Získat další jazyky zdarma z obchodu Microsoft Store – možná tam najdete právě ten jazyk, který nemůžete přímo ve Windows 10 najít. O tom byla řeč i v Jazykové balíčky jsou od Windows 10 April 2018 Update přímo v Microsoft Store

TIP: Pokud používáte víc počítačů a synchronizujete přes Microsoftí účet projeví se změna jazyka na jednom počítači i na ostatních. Můžete to ale vypnout (Nastavení/Settings -> Účty/Accounts -> Synchronizovat nastavení/Sync your settings a tam vypnout Jazykové preference/Language preferences).

Tipy a triky pro (nejenom) Windows 10 najdete souhrnně ve ‣ Vše co jste chtěli vědět o Windows 10

Nepotřebujete něco?

Související příspěvky